Erbes Qayratning Chempionlar Ligasi yo‘lini ochdi
Qozog‘iston terma jamoasi sobiq futbolchisi Vyacheslav Erbes «Qayrat» jamoasi kelgusi Chempionlar Ligasi musobaqasida o‘zini yaxshi ko‘rsata oladi, deb ishonishini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu haqda «Evro-Futbol.Ru» tarmoq nashriga bergan eksklyuziv intervyusida aytib o‘tdi. Har bir bosqichdan o‘tgan sari o‘z kuchingga bo‘lgan ishonch ortadi.
Jamoa uy maydonida mag‘lub bo‘lmay, safarda esa biroz zaifroq o‘ynadi. So‘nggi o‘yinda esa taktika muhim rol o‘ynadi.
Uyda ham, safarda ham «Seltik» jiddiy xavfli vaziyatlar yaratmadi. Ba’zi omillar, jumladan yosh darvozabonning jasorati «Qayrat»ga Chempionlar Ligasi asosiy bosqichiga chiqishga yordam berdi.
Men jamoa bu yerda ham kuchli raqobatga tayyor, deb o‘ylayman, dedi Erbes. Chempionlar Ligasi saralash bosqichida «Qayrat» «Olimpiya», KuPS, «Slovan» va «Seltik» jamoalarini mag‘lub etdi.

Эрбес Кайрат открыл путь в Лигу чемпионов
Бывший футболист сборной Казахстана Вячеслав Эрбес выразил уверенность в том, что команда «Кайрат» сможет хорошо проявить себя в предстоящем розыгрыше Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом он рассказал в эксклюзивном интервью сетевому изданию «Евро-Футбол.Ru». С каждым пройденным этапом растет уверенность в своих силах.
Команда не проигрывала дома, а в гостях играла немного слабее. В последней игре тактика сыграла важную роль.
Как дома, так и в гостях «Селтик» не создавал серьезных опасных моментов. Некоторые факторы, в том числе смелость молодого вратаря, помогли «Кайрату» выйти в основной этап Лиги чемпионов.
Я считаю, что команда готова к сильной конкуренции и здесь, — сказал Эрбес. В отборочном раунде Лиги чемпионов «Кайрат» обыграл команды «Олимпия», KuPS, «Слован» и «Селтик».