Fenerbaxche Spalettining rad javobini tushuntirdi
Fenerbaxche klubi prezidenti Ali Koch shuni ma’lum qildiki, bosh murabbiy lavozimiga birinchi tanlovlari Luciano Spaletti bo‘lgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub jamoani boshqarish uchun yangi murabbiy qidirishda davom etmoqda. Oldingi murabbiy Joze Mourinyo ishdan bo‘shatilgach, jamoa yangi yetakchi izlayapti.
Yaqinda mashhur italyan murabbiy Luciano Spaletti bu taklifni rad etdi va joriy mavsumda ishga qaytmasligini bildirdi. Ali Kochning so‘zlariga ko‘ra, jamoada ko‘plab legionerlar borligi sababli, Yevropa tajribasiga ega xorijlik mutaxassisni tayinlash maqsadga muvofiqdir.
Klub bir nechta nomzodlar bilan aloqada bo‘lib, yaqin vaqt ichida yangi murabbiyning ismi e’lon qilinadi. Eslatib o‘tamiz, iyun oyida Luciano Spaletti Italiya milliy terma jamoasi bosh murabbiyi lavozimidan ozod etilgan edi.

Фенербахче объяснил отказ Спаллетти
Президент клуба Фенербахче Али Коч сообщил, что их первым выбором на пост главного тренера был Лучано Спаллетти. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб продолжает поиск нового тренера для управления командой. После увольнения предыдущего тренера Жозе Моуринью команда ищет нового лидера.
Недавно известный итальянский тренер Лучано Спаллетти отказался от этого предложения и заявил, что не вернется к работе в текущем сезоне. По словам Али Коча, учитывая большое количество легионеров в команде, целесообразно назначить иностранного специалиста с опытом работы в Европе.
Клуб ведет переговоры с несколькими кандидатами, и в ближайшее время будет объявлено имя нового тренера. Напомним, что в июне Лучано Спаллетти был освобожден от должности главного тренера сборной Италии.