Ayollar “Lion” jamoasi Fransiyada rekord o‘rnatdi
Ayollar jamoasi “Lion” Fransiya chempionatida yangi rekord o‘rnatdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa ayollar Ligasi 1 tarixida o‘zining minginchi o‘yinini o‘tkazdi. Bu natijaga erishgan birinchi jamoa hisoblanadi.
“Lion” ayollar futboli sohasida dunyoning eng kuchli klublaridan biridir. Jamoa 1970 yilda tashkil topgan, biroq 2004 yilgacha faqat havaskorlar darajasida o‘ynagan.
Professional darajada esa “Lion” ayollar jamoasi Fransiya chempionatida yigirma marta g‘olib chiqqan. Shuningdek, mamlakat kubogini o‘n ikki marta qo‘lga kiritgan.
Ayollar Chempionlar Ligasi musobaqasida esa sakkiz marotaba g‘olib bo‘lgan. Hozirda klub UEFA reytingida birinchi o‘rinni egallab turibdi.
Bu yutuqlar jamoaning uzoq yillik mehnati va yuqori darajadagi o‘yin ko‘rsatkichlarini tasdiqlaydi. “Lion” ayollar futboli tarixida o‘z o‘rnini mustahkamlab, kelajakda ham katta muvaffaqiyatlarga erishishni maqsad qilgan.

Женская команда «Lion» установила рекорд во Франции
Женская команда «Лион» установила новый рекорд в чемпионате Франции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда провела свою тысячную игру в истории женской Лиги 1. Это первая команда, достигшая такого результата.
«Лион» является одним из сильнейших клубов мира в женском футболе. Команда была основана в 1970 году, но до 2004 года выступала только на любительском уровне.
На профессиональном уровне женская команда «Лиона» двадцать раз становилась чемпионом Франции. Также клуб двенадцать раз выигрывал Кубок страны.
В турнире Женской Лиги чемпионов команда побеждала восемь раз. В настоящее время клуб занимает первое место в рейтинге УЕФА.
Эти достижения подтверждают многолетний труд команды и высокий уровень игры. «Лион» укрепляет своё место в истории женского футбола и ставит целью добиваться больших успехов в будущем.