Samorodov Qayratning Chempionlar ligasi yutug‘idan xursand
Qozog‘iston terma jamoasi va Grozniy shahrining "Axmat" futbol klubi hujumchisi Maksim Samorodov "Qayrat" jamoasining Chempionlar ligasidagi muvaffaqiyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaning asosiy bosqichga yo‘l olgani va shuningdek, penaltilar seriyasida Shotlandiyaning "Seltik" klubini mag‘lub etgani haqida gapirdi. Samorodov, o‘z so‘zlarida, terma jamoada birga o‘ynagan hamkasblarini tabriklaganini ta’kidladi.
Ular Qozog‘istonni xalqaro maydonda munosib himoya qilayotgani uchun juda xursand ekanligini bildirdi. Shuningdek, "Qayrat" jamoasi kuchli raqiblar bilan to‘qnash kelganini qayd etdi.
Qozog‘iston klubining navbatdagi o‘yinlari aniqlandi. Ular sentyabr oyining 18-kuni "Sporting" bilan, 30-kuni "Real" bilan, oktabr oyining 21-kuni "Pafos" bilan, noyabr oyining 5-kuni "Inter" bilan, 26-kuni "Kopengagen" bilan, dekabr oyining 9-kuni "Olimpiakos" bilan, yanvar oyining 20-kuni "Bryugge" bilan va 28-kuni "Arsenal" bilan bahs olib boradi.
"Real", "Pafos", "Olimpiakos" va "Bryugge" klublari bilan o‘yinlar o‘z maydonida o‘tkaziladi. Bu musobaqada "Qayrat" jamoasi o‘z kuchini sinab ko‘rishga tayyor.

Самородов Кайрат рад победе в Лиге чемпионов
Нападающий сборной Казахстана и футбольного клуба "Ахмат" из Грозного Максим Самородов высказался об успехе команды "Кайрат" в Лиге чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он рассказал о том, что команда вышла в основной этап, а также победила шотландский клуб "Селтик" в серии пенальти. Самородов отметил, что поздравил своих товарищей по сборной.
Он выразил радость тем, что они достойно представляют Казахстан на международной арене. Также он отметил, что команда "Кайрат" столкнулась с сильными соперниками.
Определены следующие матчи казахстанского клуба. 18 сентября они сыграют со "Спортингом", 30 сентября — с "Реалом", 21 октября — с "Пафосом", 5 ноября — с "Интером", 26 ноября — с "Копенгагеном", 9 декабря — с "Олимпиакосом", 20 января — с "Брюгге" и 28 января — с "Арсеналом".
Матчи с клубами "Реал", "Пафос", "Олимпиакос" и "Брюгге" пройдут на домашнем поле. Команда "Кайрат" готова проверить свои силы в этом турнире.