Hujumchi Lautaro Martinez Argentinaga qaytib keldi va hozirda 2026 yilgi jahon chempionati saralash o‘yinlari oldidan qisqa ta’tilni o‘tkazmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining ilk klubi bo‘lgan "Rasing" yoshlar akademiyasiga tashrif buyurishga vaqt ajratdi. Shu yerda u Milan shahridagi "Inter" klubiga o‘tishidan oldin o‘ynagan.
Lautaro yoshlar bilan o‘zining futboldagi tajribalari haqida suhbatlashdi, avtofograf berdi va klub uchun esdalik sifatida suratga tushdi. U bilan birga "Inter"ning sobiq hujumchisi Diego Milito ham bo‘ldi.
Milito 2010 yilda "Inter"ning Chempionlar ligasi finalida "Bavariya"ga qarshi o‘yinida ikkita gol urgan edi. Ularning tashrifi yosh futbolchilar uchun katta ilhom manbai bo‘ldi.
Bu uchrashuv yoshlarni rag‘batlantirish va ularning sportdagi maqsadlariga erishishlariga yordam berish maqsadida tashkil etildi. Lautaro va Diego o‘z tajribalari bilan bo‘lishib, kelajak avlod futbolchilariga yo‘l ko‘rsatmoqda.

Лаутаро Мартинес посетил клуб Расинг
Нападающий Лаутаро Мартинес вернулся в Аргентину и сейчас проводит короткий отпуск перед отборочными матчами чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он нашёл время, чтобы посетить академию молодёжи клуба "Рейсинг", где играл до перехода в "Интер" из Милана.
Лаутаро пообщался с молодыми футболистами о своём опыте в футболе, раздал автографы и сфотографировался на память для клуба. Вместе с ним был бывший нападающий "Интера" Диего Милито.
Милито забил два гола в финале Лиги чемпионов 2010 года против "Баварии". Их визит стал большим источником вдохновения для молодых футболистов.
Встреча была организована с целью мотивировать молодёжь и помочь им достичь своих спортивных целей. Лаутаро и Диего делятся своим опытом и показывают путь будущим поколениям футболистов.