PSJ Kimpembe ketishini rasmiy tasdiqladi
Parijning "PSJ" futbol klubi prezidenti Nasser al-Xelayfi markaziy himoyachi Presnel Kimpembe klubni tark etishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni 30 yoshli futbolchining "Qatar SK" klubiga transferi rasman e’lon qilindi. Fransiyalik futbolchi o‘z faoliyati davomida 20 yil davomida Parij jamoasida o‘ynadi va katta tajriba to‘pladi.
Nasser al-Xelayfi ta’kidlaganidek, Presnel "PSJ"da ajoyib karerani yaratdi, u o‘zining vatani klubida o‘sib, har doim namunali professional sifatida namoyon bo‘ldi. U yosh futbolchilar uchun ajoyib namuna bo‘lib xizmat qildi.
Kimpembe doimo "PSJ" oilasining ajralmas qismi bo‘lib qoladi. Klub nomidan unga kelajakdagi faoliyatida katta muvaffaqiyatlar tilanmoqda.
Presnel Kimpembe Parij jamoasi safida barcha musobaqalarda jami 241 o‘yinda maydonga tushdi. Uning "Qatar SK" bilan imzolagan shartnomasi bir yillik bo‘lib, avtomatik tarzda yana bir yilga uzaytirilishi mumkin.

PSJ официально подтвердил уход Кимпембе
Президент футбольного клуба «ПСЖ» Нассар аль-Хелаи высказался о том, что центральный защитник Преснель Кимпембе покидает клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В воскресенье был официально объявлен трансфер 30-летнего футболиста в клуб «Катар СК». Французский футболист провёл в парижской команде 20 лет и приобрёл большой опыт.
По словам Нассара аль-Хелаи, Преснель создал выдающуюся карьеру в «ПСЖ», вырос в клубе своей родины и всегда проявлял себя как примерный профессионал. Он стал отличным примером для молодых футболистов.
Кимпембе навсегда останется неотъемлемой частью семьи «ПСЖ». От имени клуба ему желают больших успехов в дальнейшей карьере.
Преснель Кимпембе провёл за парижскую команду в общей сложности 241 матч во всех соревнованиях. Его контракт с «Катар СК» рассчитан на один год с возможностью автоматического продления ещё на один год.