Verona jamoasi Jan-Daniel Akpa-Akpro bilan shartnoma imzoladi
Kot-d’Ivuar terma jamoasi yarim himoyachisi Jan-Daniel Akpa-Akpro «Verona» klubi bilan shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jamoaning rasmiy sayti xabar bermoqda. 32 yoshli futbolchi «Latsio» klubidagi shartnomasi tugagach, erkin agent sifatida faoliyat yuritmoqda.
U ilgari «Tuluza», «Salernitana», «Empoli» va «Montsu» jamoalarida o‘ynagan. O‘tgan mavsumda «Montsu» safida 14 o‘yinda maydonga tushgan, ammo gol yoki assist bilan ajralib qolmagan.
Ehtimol, bu ko‘rsatkichlar yaxshiroq bo‘lishi mumkin edi, ammo Akpa-Akpro jarohat tufayli bir oy maydondan chetda qolgan. 2014 yilgi Jahon chempionatida Kot-d’Ivuar terma jamoasi tarkibida bo‘lgan futbolchining bozor qiymati Transfermarkt sayti ma’lumotiga ko‘ra 500 ming yevro atrofida baholanmoqda.

Команда Верона подписала контракт с Жан-Даниэлем Акпа-Акпро
Полузащитник сборной Кот-д’Ивуара Жан-Даниэль Акпа-Акпро подписал контракт с клубом «Верона». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает официальный сайт команды. 32-летний футболист, завершив контракт с клубом «Лацио», выступает в статусе свободного агента.
Ранее он играл за команды «Тулуза», «Салернитана», «Эмполи» и «Монца». В прошлом сезоне он провел 14 матчей за «Монцу», но не отметился ни голами, ни результативными передачами.
Возможно, эти показатели могли быть лучше, но Акпа-Акпро пропустил месяц из-за травмы. Футболист, входивший в состав сборной Кот-д’Ивуара на чемпионате мира 2014 года, по данным сайта Transfermarkt оценивается примерно в 500 тысяч евро.