Yozgi mavsumda Monako jamoasi erkin agent sifatida yarim himoyachi Pol Pogbani tarkibiga qo‘shdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Monakolik yarim himoyachi Aleksandr Golovin yangi jamoadoshi haqida fikr bildirdi. Unga ko‘ra, Pogba hali bir necha kun mashg‘ulotlarda qatnashgan va jarohati bor.
Golovin Pogbani juda ijobiy va quvnoq inson sifatida ta’rifladi. Fransiyalik futbolchi o‘tgan mavsumni doping qoidalarini buzganligi sababli diskvalifikatsiya tufayli o‘tkazib yuborgan.
Uning so‘nggi klubi "Yuventus" bo‘lgan. Pogba Fransiya terma jamoasi bilan jahon chempioni bo‘lgan va Italiya chempionatida to‘rt marta oltin medallarni qo‘lga kiritgan.
Hozirda Monako Fransiya birinchi ligasida to‘rtinchi o‘rinni egallab turibdi. Jamoa dastlabki uchta o‘yinda olti ochko to‘plagan.
Pogbaning jamoaga qo‘shilishi Monako jamoasining kuchayishiga xizmat qiladi va kelgusi o‘yinlarda muvaffaqiyatlarga erishishiga yordam beradi.

Головин похвалил Погба в качестве нового товарища по команде
В летнем сезоне команда Монако подписала полузащитника Пола Погба в статусе свободного агента. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Полузащитник Монако Александр Головин высказался о своем новом одноклубнике. По его словам, Погба пока что несколько дней участвует в тренировках и имеет травму.
Головин охарактеризовал Погба как очень позитивного и жизнерадостного человека. Французский футболист пропустил прошлый сезон из-за дисквалификации за нарушение антидопинговых правил.
Его последним клубом был "Ювентус". Погба становился чемпионом мира в составе сборной Франции и четырежды выигрывал золотые медали в чемпионате Италии.
В настоящее время Монако занимает четвертое место в первой лиге Франции. Команда набрала шесть очков в первых трех матчах.
Присоединение Погба к команде способствует усилению Монако и поможет добиться успехов в предстоящих играх.