Romano: Konate Realga o‘tishi mumkinligi haqida gapirdi
Insayder Fabrizio Romano Madridning «Real» klubi «Liverpul» markaziy himoyachisi Ibrohim Konatga qiziqish bildirayotgani haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Qirollik klubi» o‘tgan yozda fransiyalik futbolchini sotib olish imkoniyatini ko‘rib chiqgan, ammo «qizillar» uni qo‘yib yubormaslikka qaror qilgan. Konatning amaldagi shartnomasi kelasi yil o‘rtalarida yakunlanadi va ehtimol, aynan shu holatdan «Real» foydalanmoqchi.
Romano ma’lumotlariga ko‘ra, Ispaniyaning nufuzli klubi futbolchiga bo‘lgan qiziqishini saqlab qolmoqda va uni kelasi yilning ustuvor transfer maqsadlaridan biri sifatida ko‘rmoqda. Biroq, futbolchi «Liverpul» bilan yangi shartnoma imzolamasa, transfer amalga oshishi mumkin.
Mersisayd klubi rahbariyati Konate bilan yangi bitim bo‘yicha muzokaralarni davom ettirmoqda. Tomonlar o‘rtasidagi suhbatlar uzoqdan beri davom etmoqda, ammo hozircha ijobiy natija yo‘q.
Shartnoma masalasi hali hal bo‘lmaganligi sababli, futbolchining kelajagi haqida aniq xulosa chiqarish qiyin. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv muvaffaqiyatli yakun topsa, Konate «Liverpul»da qolishi mumkin.
Aks holda, u «Real»ga o‘tishi ehtimoli yuqori. Bu transfer futbol olamida katta e’tibor qozonishi kutilmoqda.

Романо: Конате может перейти в Реал
Инсайдер Фабрицио Романо сообщил, что мадридский «Реал» проявляет интерес к центральному защитнику «Ливерпуля» Ибрагиму Конате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
«Королевский клуб» рассматривал возможность покупки французского футболиста прошлым летом, однако «красные» решили не отпускать его. Действующий контракт Конате истекает в середине следующего года, и, вероятно, именно этим «Реал» намерен воспользоваться.
По информации Романо, престижный испанский клуб сохраняет интерес к игроку и рассматривает его как один из приоритетных трансферных вариантов на следующий год. Однако переход возможен только в случае, если футболист не подпишет новый контракт с «Ливерпулем».
Руководство мерсисайдского клуба продолжает переговоры с Конате о новом соглашении. Переговоры между сторонами идут уже долгое время, но пока положительного результата нет.
Поскольку вопрос с контрактом еще не решен, сложно делать точные выводы о будущем футболиста. Если соглашение между клубом и игроком будет успешно достигнуто, Конате может остаться в «Ливерпуле».
В противном случае вероятность его перехода в «Реал» высока. Ожидается, что этот трансфер привлечет большое внимание в футбольном мире.