Italiya "Inter" klubi vakillari Fransiyaning France Football nashri muharrirligiga futbolchi Lautaro Martines bilan intervyu yuzasidan murojaat qilishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Martines jamoa murabbiyi Indzagi hech qachon Saudiya Arabistoni klubidan taklif olgani haqida gapirmaganini bildirdi. Biroq tarjima jarayonida "hech qachon" so‘zi matndan olib tashlangan, bu esa jiddiy xato bo‘lgan.
France Football nashri avvalroq saytida chop etilgan materialni tuzatdi. Hozirgi mavsumda 28 yoshli argentinalik hujumchi Martines 2 o‘yinda bitta gol urdi va bitta samarali uzatma amalga oshirdi.
Uning jamoasi chempionat jadvalida oltinchi o‘rinda bormoqda. Ushbu holat futbolchilar va murabbiylar o‘rtasidagi muloqotda aniqlik va to‘g‘ri tarjimaning ahamiyatini yana bir bor ko‘rsatdi.
Shuningdek, matnlarni e’tibordan chetda qoldirmaslik va noto‘g‘ri ma’lumotlar tarqalishining oldini olish zarurligi ta’kidlandi.

Inter France Football признал ошибку в переводе
Представители итальянского клуба "Интер" обратились к редакции французского издания France Football по поводу интервью с футболистом Лаутаро Мартинесом. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Мартинес заявил, что тренер команды Индзаги никогда не говорил о том, что получал предложение от клуба из Саудовской Аравии. Однако в процессе перевода слово "никогда" было удалено из текста, что стало серьёзной ошибкой.
Издание France Football ранее исправило опубликованный на сайте материал. В текущем сезоне 28-летний аргентинский нападающий Мартинес забил один гол и сделал одну результативную передачу в двух матчах.
Его команда занимает шестое место в турнирной таблице чемпионата. Эта ситуация вновь показала важность точности и правильного перевода в общении между футболистами и тренерами.
Также было подчеркнуто, что необходимо уделять внимание текстам и предотвращать распространение неверной информации.