Kerimov: Jikiya Antalyasporda asosiy himoyachi bo‘ladi
Futbol sharhlovchisi Elvin Kerimov Rossiyaning himoyachisi Georgiy Jikiya Turkiyaning Antalyaspor klubidagi kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, klub boshidan beri Jikiyani asosiy himoyachilardan biri sifatida Sariga juftlikda ko‘rgan. Ikkinchi turda ularni asosiy tarkibda ko‘rish mumkin edi.
Jamoa o‘yinni gol o‘tkazmay yakunladi. Uchinchi turda ham Jikiya asosiy tarkibda maydonga tushdi.
Kerimovning so‘zlariga ko‘ra, Georgiy uzoq muddat davomida asosiy o‘yinchi bo‘lib qoladi. Mutaxassis shuningdek, Jikiyaning jamoa ichida eng ko‘p uzatma qiluvchi, ya’ni Antalyaspor hujumlarini boshlovchi yetakchi ekanini ta’kidladi.
Antalyaspor safida 31 yoshli himoyachi Turkiya chempionatida uchta o‘yin o‘tkazdi va bitta sariq kartochka oldi. Jikiya jamoaning himoya chizig‘ida muhim o‘rin tutmoqda va uning faoliyati jamoa uchun katta ahamiyatga ega.

Керимов: Джикия будет основным защитником в Антальяспоре
Футбольный комментатор Элвин Керимов высказался о будущем защитника сборной России Георгия Джикии в турецком клубе Антальяспор. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, клуб с самого начала рассматривал Джикию как одного из основных защитников в паре с Саригой. Во втором туре их можно было увидеть в основном составе.
Команда завершила матч без пропущенных голов. В третьем туре Джикия также вышел на поле в основном составе.
По словам Керимова, Георгий останется основным игроком на длительный срок. Специалист также отметил, что Джикия является лидером внутри команды по количеству передач, то есть инициатором атак Антальяспора.
В составе Антальяспора 31-летний защитник провел три игры в чемпионате Турции и получил одну желтую карточку. Джикия занимает важное место в обороне команды, и его игра имеет большое значение для коллектива.