Arshavin Qayratning Chempionlar Ligasi yutug‘ini maqtadi
Londonning Arsenal va Sankt-Peterburgning Zenit klublarida hujumchi sifatida o‘ynagan Andrey Arshavin UEFA Chempionlar Ligasi asosiy bosqichiga chiqgan Qayrat jamoasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ijtimoiy tarmoqlardagi murojaatida Qayratning Chempionlar Ligasi asosiy bosqichiga chiqishini juda katta voqea deb atadi. Arshavin o‘yinning ayrim lavhalarini tomosha qilganini va penaltilar seriyasidan keyingi his-tuyg‘ularining nihoyatda kuchli bo‘lganini ta’kidladi hamda barcha jamoa a’zolarini tabrikladi.
Shuni eslatib o‘tish lozimki, Arshavin faoliyatining so‘nggi davrida Qozog‘iston klubi safida o‘ynagan. Qayrat jamoasi Chempionlar Ligasi saralash bosqichining play-off turida ikki o‘yinning umumiy hisobiga ko‘ra Shotlandiyaning Seltik jamoasini mag‘lub etdi va tarixda birinchi bor turnirning asosiy bosqichiga chiqdi.

Аршавин похвалил победу Кайрата в Лиге чемпионов
Андрей Аршавин, игравший на позиции нападающего в лондонском «Арсенале» и петербургском «Зените», высказался о команде «Кайрат», которая вышла в основную стадию Лиги чемпионов УЕФА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем обращении в социальных сетях он назвал выход «Кайрата» в основную стадию Лиги чемпионов очень значительным событием. Аршавин отметил, что смотрел некоторые моменты игры и подчеркнул, что эмоции после серии пенальти были чрезвычайно сильными, а также поздравил всех членов команды.
Стоит напомнить, что в последние годы своей карьеры Аршавин выступал за казахстанский клуб. Команда «Кайрат» в плей-офф квалификации Лиги чемпионов по сумме двух матчей обыграла шотландский «Селтик» и впервые в истории вышла в основную стадию турнира.
Это достижение стало большим успехом для «Кайрата» и повысило престиж команды на международной арене.