Fernando Gago ishdan bo‘shaganidan ko‘proq bir oy o‘tib, Argentina klubi "Boka Xunior" yangi bosh murabbiyga ega bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchinchi marta klubni boshqaradigan murabbiy Miguel Anxel Russo bo‘ladi. Russo birinchi marta "Boka" bosh murabbiyi sifatida 2007 yilda ishlagan, keyin esa 2020 yilda yana shu lavozimda faoliyat yuritgan.
Gago esa "River Pleyt"ga qarshi katta mag‘lubiyatdan so‘ng ishdan bo‘shatilgan edi. Klub rahbariyati Russo oldiga aniq vazifa qo‘ygan – yaqin yarim oy ichida boshlanadigan klub jahon chempionatida yaxshi natija ko‘rsatish.
"Boka Xunior" Argentina chempionati g‘olibi 29 marta bo‘lgan bo‘lib, oxirgi bor bu yutuqqa 2022 yilda erishgan. Endi klub yangi murabbiy boshchiligida yangi marralarga intilmoqda.

Boka Хуниор объявил нового главного тренера
Более чем через месяц после увольнения Фернандо Гаго, аргентинский клуб "Бока Хуниор" получил нового главного тренера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тренером, который возглавит клуб в третий раз, станет Мигель Анхель Руссо. Руссо впервые работал главным тренером "Боки" в 2007 году, а затем снова занимал эту должность в 2020 году.
Гаго был уволен после крупного поражения от "Ривер Плейт". Руководство клуба поставило перед Руссо конкретную задачу – показать хороший результат на клубном чемпионате мира, который начнется примерно через полтора месяца.
"Бока Хуниор" является 29-кратным чемпионом Аргентины, последний раз добившись этого в 2022 году. Теперь клуб под руководством нового тренера стремится к новым вершинам.