Bulykin Qayrat va Pafos o‘yinini qiziqarli deb baholadi
Sobiq Moskva jamoalari Lokomotiv va Dinamo hujumchisi Dmitriy Bulykin Chempionlar ligasi asosiy turniri pley-off o‘yinlari natijalari bo‘yicha fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisga qaysi o‘yinlarni ayniqsa qiziqarli deb hisoblashi haqida savol berildi. U barcha o‘yinlar e’tiborga loyiq ekanini aytdi, jumladan, turnirda birinchi marta ishtirok etayotgan Qozog‘istonning Qayrat va Kiprdagi Pafos jamoalarini ham misol qilib keltirdi.
Bulykinning so‘zlariga ko‘ra, eng katta e’tibor Real Madrid va Manchester Siti hamda PSJ va Barselona jamoalari o‘rtasidagi o‘yinlarga qaratiladi. Bu o‘yinlar Chempionlar ligasining an’anaviy va eng qiziqarli bahslari hisoblanadi.
Shuningdek, Qayrat jamoasi tarixida birinchi marta asosiy turnirga yo‘l oldi. Jamoada avval Kazanning Rubin va Krasnodar klublarida o‘ynagan ikki sobiq himoyachi, Yegor Sorokin va Aleksandr Martynovich mavjud.
Qayratning raqiblari orasida Madridning Real jamoasi bor. PSJ esa Matvey Safonov ishtirokidagi jamoa sifatida Myunxenning Bayern va Barselona bilan o‘yin o‘tkazadi.
Bu bahslar futbol muxlislari uchun katta qiziqish uyg‘otadi va turnirning yuqori darajada o‘tishini ta’minlaydi.

Булыкин Кайрат и Пафос игру оценил как интересную
Бывший нападающий московских команд Локомотив и Динамо Дмитрий Булыкин высказал своё мнение о результатах матчей плей-офф основного турнира Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эксперту задали вопрос, какие игры он считает особенно интересными. Он отметил, что все матчи заслуживают внимания, в том числе привёл в пример команды Кайрат из Казахстана и Пафос с Кипра, которые участвуют в турнире впервые.
По словам Булыкина, наибольшее внимание будет приковано к играм между Реалом Мадрид и Манчестер Сити, а также ПСЖ и Барселоной. Эти матчи считаются традиционными и самыми интересными поединками Лиги чемпионов.
Кроме того, команда Кайрат впервые в своей истории вышла в основной турнир. В составе команды есть два бывших защитника, ранее игравших в казанском Рубине и Краснодаре — Егор Сорокин и Александр Мартынович.
Среди соперников Кайрата — мадридский Реал. ПСЖ, в составе которого играет Матвей Сафонов, проведёт матчи с мюнхенской Баварией и Барселоной.
Эти поединки вызывают большой интерес у футбольных болельщиков и обеспечивают высокий уровень проведения турнира.