Alvares 2026 yilda Barselonaga o‘tmoqchi
Madridning "Atletiko" jamoasi hujumchisi Julian Alvares faoliyatini "Barselona" klubida davom ettirish niyatida. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fichajes nashrining xabar berishicha, argentinalik futbolchi 2026 yil yozida "Barselona"ga o‘tishni rejalashtirmoqda. U o‘z atrofidagilarga bu haqda ma’lum qilgan va transfer uchun "matraschilar" rahbariyatiga bosim o‘tkazishga tayyor.
Alvaresning bunday qarori "Atletiko" bosh murabbiyi Diego Simeonening yangi taktikasiga nisbatan norozilik bilan bog‘liq. Futbolchi o‘zini Robert Levandovskining vorisi sifatida ko‘radi, chunki "ko‘k-binafsha" jamoasi polshalik futbolchi bilan amaldagi mavsumdan so‘ng shartnomani uzaytirmoqchi emas.
Shunga qaramay, Alvaresning narxi taxminan 80 million yevro atrofida bo‘lib, bu transferning amalga oshishida muammo tug‘dirishi mumkin. Joriy mavsumda 25 yoshli hujumchi Ispaniya chempionatining uchta uchrashuvida maydonga tushib, bitta gol urdi.

Альварес собирается переехать в Барселону в 2026 году
Нападающий мадридского "Атлетико" Хулиан Альварес намерен продолжить карьеру в клубе "Барселона". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Fichajes, аргентинский футболист планирует перейти в "Барселону" летом 2026 года. Он сообщил об этом своим близким и готов оказать давление на руководство "матрасников" ради трансфера.
Такое решение Альвареса связано с недовольством новой тактикой главного тренера "Атлетико" Диего Симеоне. Футболист видит себя преемником Роберта Левандовски, поскольку "сине-гранатовые" не намерены продлевать контракт с польским игроком после текущего сезона.
Тем не менее, стоимость Альвареса составляет примерно 80 миллионов евро, что может стать препятствием для осуществления трансфера. В текущем сезоне 25-летний нападающий провел три матча в чемпионате Испании и забил один гол.