Giraschi Obameyang va Levandovskini ortda qoldirdi
Germaniya chempionatining ikkinchi tur doirasida o‘tkazilgan Bundesliganing qiziqarli o‘yini Dortmundning “Borussiya” jamoasi o‘z maydonida Berlindagi “Union” jamoasini qabul qildi va raqibga javobsiz uchta gol urdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ayniqsa, Dortmund klubi hujumchisi Seru Giraschi o‘zining ajoyib o‘yinini namoyish etdi. Giraschi “Borussiya” safida ketma-ket yetti o‘yinda gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Bu klub tarixidagi eng yaxshi natijalardan biri hisoblanadi. Faqat Pyer-Emerik Obameyang o‘n o‘yinda, shuningdek, Polshadan bo‘lgan super hujumchi Robert Levandovski esa o‘n ikki o‘yinda ketma-ket gol urish bo‘yicha Giraschidan ilgari turadi.
Levandovski “Borussiya” safida faoliyat yuritgan dastlabki yillarda bunday natijaga erishgan. Bu ma’lumotlar jamoaning hujumdagi kuchi va o‘yinchi sifatidagi yuqori darajasini ko‘rsatadi.
Dortmund klubi uchun bu muvaffaqiyatlar kelajakdagi o‘yinlarda ham ishonchli natijalar berishi kutilmoqda.

Гирасчи Обамеянг обогнал Левандовски
В рамках второго тура чемпионата Германии состоялся интересный матч Бундеслиги, в котором дортмундская «Боруссия» на своем поле принимала берлинский «Унион» и забила сопернику три безответных гола. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Особенно выделился нападающий дортмундского клуба Серу Гирасчи, продемонстрировавший великолепную игру. Гирасчи удалось забить голы подряд в семи матчах за «Боруссию».
Это один из лучших результатов в истории клуба. Лишь Пьер-Эмерик Обамеянг в десяти матчах, а также польский супернападающий Роберт Левандовски в двенадцати матчах подряд забивали голы чаще, чем Гирасчи.
Левандовски достиг такого результата в первые годы своей карьеры в «Боруссии». Эти данные показывают силу нападения команды и высокий уровень игрока.