Jengiz Yunder Fenerbaxchedan Beshiktosh o‘tdi
Hujumchi yarim himoyachi Jengiz Yunder Turkiya chempionatida jamoasini almashtirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
28 yoshli qanot himoyachisi «Fenerbaxche» klubidan Stambulning boshqa yirik jamoasi «Beshiktosh»ga o‘tdi. Bu haqda «Qora burgutlar» jamoasining matbuot xizmati xabar berdi.
Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, tomonlar 2025/2026 yilgi mavsum oxirigacha ijaraga olish bo‘yicha kelishuvga erishdi. Jengizning bozor qiymati taxminan 7,5 million yevro deb baholanmoqda.
Yangi mavsumda Turkiya Superligasida yarim himoyachi bitta o‘yinda maydonga tushdi, ammo gol urish yoki assist qayd etilmadi. «Beshiktosh» jamoasi ikki o‘yin o‘tkazib, uch ochko jamg‘ardi va Turkiya chempionati turnir jadvalida 11-o‘rinda turibdi.

Дженгиз Юндер перешёл из Фенербахче в Бешикташ
Нападающий полузащитник Дженгиз Юндер сменил команду в чемпионате Турции. Об этом сообщил Euro-football.ru.
28-летний фланговый защитник перешёл из клуба «Фенербахче» в другую крупную стамбульскую команду «Бешикташ». Об этом сообщила пресс-служба команды «Чёрные орлы».
По данным портала Transfermarkt, стороны достигли соглашения об аренде до конца сезона 2025/2026. Рыночная стоимость Дженгиза оценивается примерно в 7,5 миллиона евро.
В новом сезоне в Турецкой Суперлиге полузащитник сыграл в одном матче, но не отметился голами или результативными передачами. Команда «Бешикташ» провела два матча, набрала три очка и занимает 11-е место в турнирной таблице чемпионата Турции.