Eberechi Eze Arsenalga o‘tishdan mamnunligini bildirdi
Hujumchi yarim himoyachi Eberechi Eze o‘tgan yozda Londonning «Arsenal» klubiga o‘tishi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning oldingi jamoasi «Kristal Pelas» bo‘lgan. Eze bu o‘tish uning hayotidagi muhim voqea ekanini ta’kidladi.
U bunday imkoniyat har doim ham hamma uchun berilmasligini aytdi. Futbolchi yangi jamoasida o‘zini sinab ko‘rish va yangi chaqiriqni qabul qilishdan mamnunligini bildirdi.
U futbolni aynan shunday muhim lahzalar uchun o‘ynashini ta’kidladi. «Arsenal» jamoasi yarim himoyachini deyarli yetmish million yevroga sotib oldi.
Eberechi Eze klub bilan to‘rt yillik shartnoma imzoladi. Joriy mavsumda Angliya Premer Ligasi doirasida u ikki o‘yinda maydonga tushdi, ammo hali gol ura olmadi.
Eze o‘zining yangi jamoasida muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatib, jamoaga foydali bo‘lishga intilmoqda. Uning kelajagi va faoliyati futbol muxlislari tomonidan katta qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Эберечи Эзе выразил радость от перехода в Арсенал
Нападающий полузащитник Эберечи Эзе поделился своими мыслями о переходе в лондонский клуб «Арсенал» прошлым летом. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Его предыдущей командой был «Кристал Пэлас». Эзе подчеркнул, что этот переход является важным событием в его жизни.
Он отметил, что такая возможность даётся не каждому. Футболист выразил радость от того, что сможет проявить себя в новой команде и принять новый вызов.
Он подчеркнул, что играет в футбол именно для таких важных моментов. Команда «Арсенал» приобрела полузащитника почти за семьдесят миллионов евро.
Эберечи Эзе подписал с клубом четырёхлетний контракт. В текущем сезоне в рамках Английской Премьер-Лиги он сыграл в двух матчах, но пока не забил ни одного гола.
Эзе стремится показывать успешную игру в своей новой команде и приносить пользу коллективу. Его будущее и карьера вызывают большой интерес у футбольных болельщиков.