Lautaro Martinez Chalxanog‘luga tanqid qilmaganini aytdi
Milanning "Inter" jamoasi kapitanı Hakan Chalxanog‘lu jamoadoshlari haqida bildirgan tanqidlari yuzasidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Iyun oyining oxirida "Neradzurri" jamoasi Jahon klublar chempionatidan 1/8 final bosqichida Braziliyaning "Fluminense" jamoasiga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lib, musobaqadan chiqib ketdi. O‘yin so‘ngidagi intervyuda argentinalik futbolchi jamoa a’zolaridan ayrimlari "Inter" uchun o‘ynamoqchi emasligini ta’kidlab, noroziligini bildirdi.
Keyinchalik klub prezidenti Juzeppe Marotta esa bu gaplar aynan Hakan Chalxanog‘luga taalluqli ekanini anglatdi. France Football bilan suhbatda Lautaro Martinez esa bu so‘zlar yuzasidan tushunmovchilik bo‘lganini aytdi.
U jamoa haqida umumiy fikr bildirganini, Hakan Chalxanog‘lu haqida emasligini ta’kidladi. Martinezning aytishicha, ba’zilarga bu gap yoqmagan bo‘lishi mumkin, boshqalarga esa aksincha, ammo u kapitan sifatida aynan shu fikrga ega bo‘lgan.
Hozir esa vaziyat aniqlandi va jamoa ichida hech qanday muammo yo‘q, jamoa birlashgan. Shuningdek, Hakan Chalxanog‘lu "Inter"dan ketishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgandi, ammo u klubda qolishga qaror qildi.

Лаутаро Мартинес заявил, что не критиковал Чалханоглу
Капитан миланского "Интера" Хакан Чалханоглу прокомментировал критику в адрес своих товарищей по команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В конце июня команда "Нерадзурри" проиграла в 1/8 финала Клубного чемпионата мира бразильскому "Флуминенсе" со счётом 0:2 и вылетела из турнира. В интервью после матча аргентинский футболист отметил, что некоторые игроки не хотят играть за "Интер", выразив своё недовольство.
Позже президент клуба Джузеппе Маротта заявил, что эти слова касаются именно Хакана Чалханоглу. В беседе с France Football Лаутаро Мартинес отметил, что произошло недоразумение по поводу этих высказываний.
Он подчеркнул, что говорил об общем состоянии команды, а не о Хакане Чалханоглу. По словам Мартинеса, некоторым эти слова могли не понравиться, другим — наоборот, но как капитан он придерживался именно такого мнения.
Сейчас ситуация прояснилась, внутри команды нет никаких проблем, команда сплочена. Также ходили слухи о возможном уходе Хакана Чалханоглу из "Интера", однако он решил остаться в клубе.