Beshiktosh 13 yildan keyin Yevrokuboklarda qatnashmaydi
Stambulning "Beshiktosh" klubi so‘nggi o‘n uch yil ichida birinchi marta Yevrokuboklar musobaqalarining final bosqichlarida ishtirok etmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu klub oxirgi marta ushbu bosqichlarga chiqganida yirik muvaffaqiyatlarga erishgan edi. Eslatib o‘tamiz, payshanba kuni kechqurun "Beshiktosh" jamoasi Yevropa konferensiyalar ligasining play-off bosqichida Shveytsariyaning "Lozanna" klubiga javob o‘yinida mag‘lub bo‘ldi.
Uchrashuv yakuniy hisobda 1:2 ga tugadi. Stambul jamoasining muvaffaqiyat qozonishiga ikkinchi bo‘lim oxirida o‘yinchining maydondan haydalishi ham to‘sqinlik qildi.
O‘tgan mavsum "Beshiktosh" Superligada to‘rtinchi o‘rinni egalladi. Turkiya chempionligi unvonini so‘nggi marta 2021 yilda qo‘lga kiritgan bu jamoa, ayni paytda Yevropa musobaqalarida o‘z o‘rnini tiklash uchun harakat qilmoqda.

Бешикташ не будет участвовать в Еврокубках после 13 лет
Клуб "Бешикташ" из Стамбула впервые за последние тринадцать лет не примет участие в финальных стадиях еврокубковых соревнований. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последний раз, когда этот клуб выходил в эти стадии, он добился значительных успехов. Напомним, что в четверг вечером команда "Бешикташ" проиграла в ответном матче плей-офф Лиги конференций УЕФА швейцарскому клубу "Лозанна".
Встреча завершилась со счётом 1:2. Успеху стамбульской команды помешало удаление игрока в конце второго тайма.
В прошлом сезоне "Бешикташ" занял четвёртое место в Суперлиге. Команда, которая в последний раз становилась чемпионом Турции в 2021 году, сейчас пытается восстановить свои позиции в европейских соревнованиях.