Mandas «Latsio»dan Angliyaga ko‘chishi mumkin
Gretsiyalik darvozabon Xristos Mandas keyingi transfer oynasida Rimning «Latsio» klubini tark etishi mumkinligi haqida Corriere dello Sport nashri ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
23 yoshli futbolchi Italiya jamoasidagi o‘z holatidan norozi. Mandas faoliyatini Buyuk Britaniyada davom ettirish ehtimoli bor.
Uning transferiga «Vulverxempton» klubi qiziqish bildirgan. Futbolchining bozor qiymati o‘n million yevro atrofida baholanmoqda.
Uning «Latsio» bilan amaldagi shartnomasi yana to‘rt yil davom etadi. O‘tgan mavsumda Xristos Rim jamoasi safida 20 ta o‘yinda maydonga tushib, 18 ta gol o‘tkazib yuborgan.
Shuningdek, u to‘rt uchrashuvda darvozasini ochiq qoldirmagan. Ushbu ma’lumotlar klub va futbolchining kelajakdagi rejalariga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Мандас может перейти из «Лацио» в Англию
Греческий вратарь Христос Мандас может покинуть римский клуб «Лацио» в следующем трансферном окне, сообщает издание Corriere dello Sport. Об этом сообщает Euro-football.ru.
23-летний футболист недоволен своим положением в итальянской команде. Есть вероятность, что Мандас продолжит карьеру в Великобритании.
Клуб «Вулверхэмптон» проявляет интерес к его трансферу. Рыночная стоимость футболиста оценивается примерно в десять миллионов евро.
Действующий контракт с «Лацио» у него рассчитан ещё на четыре года. В прошлом сезоне Христос сыграл за римскую команду в 20 матчах, пропустив 18 голов.
Кроме того, он сохранил свои ворота в неприкосновенности в четырёх встречах. Эти данные могут повлиять на будущие планы клуба и футболиста.