Ba’zi argentinalik muxlislar turnirga kiritilmaydi
Ba’zi argentinalik futbol ishqibozlari yozda AQShda o‘tkaziladigan eng yaxshi klublar ishtirokidagi turnirni tomosha qila olmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
ESPN xabariga ko‘ra, Buenos-Ayresdagi AQSh elchixonasiga 15 ming nafar potentsial xavfli futbol muxlisi ro‘yxati topshirilgan. Argentinaning davlat xavfsizligi vaziri Patrisiya Bullrichning ta’kidlashicha, bu juda muhim, chunki Argentina stadionlarida qonun buzgan zo‘ravonlikka moyil shaxslar mazkur musobaqada qatnasha olmaydi.
Argentinaliklar klub jahon chempionatida ikki jamoa – "Boka Xunior" va "River Pleyt" nomidan ishtirok etadi. Ushbu choralar turnirning xavfsiz va tinch o‘tishini ta’minlashga qaratilgan.
Shuningdek, futbol muxlislarining xavfsizligi va tartib-intizomini saqlash uchun barcha zarur chora-tadbirlar ko‘rilmoqda. Turnirda qatnashadigan jamoalar va ularning muxlislari uchun bu muhim voqea hisoblanadi.

Некоторые аргентинские болельщики не будут допущены к турниру
Некоторые аргентинские футбольные болельщики не смогут посмотреть турнир с участием лучших клубов, который пройдет летом в США. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации ESPN, в посольство США в Буэнос-Айресе был передан список из 15 тысяч потенциально опасных футбольных болельщиков. Министр государственной безопасности Аргентины Патрисия Булльрих подчеркнула, что это очень важно, поскольку лица, склонные к насилию и нарушению закона на стадионах Аргентины, не смогут участвовать в данном соревновании.
Аргентинцы будут представлены на клубном чемпионате мира двумя командами – "Бока Хуниорс" и "Ривер Плейт". Эти меры направлены на обеспечение безопасности и спокойствия проведения турнира.
Кроме того, принимаются все необходимые меры для обеспечения безопасности и поддержания порядка среди футбольных болельщиков. Для команд-участниц турнира и их болельщиков это важное событие.