Gvardiola Navasning ketishini xato deb bildi
Manchester Siti bosh murabbiyi Xosep Gvardiola jamoani tark etgan futbolchini xato deb hisoblaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrini shunday izhor qilgan: "Men Xesus Navasni tanlayman. Bu eng aniq variant emas, lekin menimcha, uning jamoani tark etishi erta bo‘ldi.
U jamoada ko‘proq qolishi kerak edi." Gvardiolaning so‘zlari AS nashri tomonidan keltirilgan. Xesus Navas 2013 yildan 2017 yilgacha Manchester Siti sharafini himoya qilgan.
Keyinchalik u o‘zining vatani Ispaniyadagi Sevilya klubiga qaytgan. 2024 yil dekabrida futbolchi faoliyatini yakunlaganini e’lon qilgan.
Angliya chempionatining uchinchi turidan so‘ng Manchester Siti 3 ochko bilan musobaqa jadvalida 13-o‘rinda turibdi. Jamoa uchun hozirgi natija qoniqarli emas va murabbiy jamoani yaxshilash ustida ishlamoqda.

Гвардиола счёл уход Наваса ошибкой
Главный тренер Манчестер Сити Хосеп Гвардиола считает уход футболиста из команды ошибкой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он выразил свое мнение следующим образом: "Я выбираю Хесуса Наваса. Это не самый очевидный вариант, но, по моему мнению, его уход из команды был преждевременным.
Он должен был остаться в команде дольше." Слова Гвардиолы приводит издание AS. Хесус Навас защищал честь Манчестер Сити с 2013 по 2017 год.
Позже он вернулся в свой родной клуб Севилья в Испании. В декабре 2024 года футболист объявил о завершении карьеры.
После третьего тура чемпионата Англии Манчестер Сити с 3 очками занимает 13-е место в турнирной таблице. Текущий результат команды не удовлетворителен, и тренер работает над улучшением состава.