Dembele jarohati PSG va Fransiya uchun muammo
Juma kuni kechqurun 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichida Ukraina va Fransiya terma jamoalari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin davomida qanot hujumchisi Usmon Dembele tanaffusda maydonga tushdi, biroq 81-daqiqada almashtirildi. Bu almashtirish majburiy edi, chunki maydonni tark etayotganda Dembele oyog‘ida og‘riq sezilayotgani ko‘zga tashlandi.
Tez orada uning jarohati qanchalik jiddiy ekanligi aniqlanadi. Parijning "PSJ" klubi uchun bu futbolchining ahamiyati inobatga olinsa, katta zarba bo‘lishi mumkin.
Shuningdek, Usmon Dembele "Oltin to‘p" mukofotiga asosiy nomzodlardan biri hisoblanadi. Ushbu sovrin 22 sentyabr kuni Parijda topshiriladi.
Ukraina va Fransiya o‘rtasidagi o‘yinning so‘nggi daqiqalarini LiveResult portali tomonidan taqdim etilayotgan matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin.

Травма Дембеле — проблема для ПСЖ и Франции
В пятницу вечером состоялся матч отборочного этапа чемпионата мира 2026 года между сборными Украины и Франции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В ходе игры вингер Усман Дембеле вышел на поле после перерыва, но на 81-й минуте был заменён. Эта замена была вынужденной, так как при выходе с поля у Дембеле заметили боль в ноге.
Вскоре станет известно, насколько серьёзна его травма. Учитывая значимость этого футболиста для клуба "ПСЖ" из Парижа, это может стать серьёзным ударом.
Кроме того, Усман Дембеле считается одним из главных претендентов на награду "Золотой мяч". Эта премия будет вручена 22 сентября в Париже.
Последние минуты матча между Украиной и Францией можно наблюдать через текстовую трансляцию, предоставляемую порталом LiveResult.