Italiya terma jamoasining sobiq bosh murabbiyi Jampyero Ventura yangi murabbiy Jennaro Gattuzo boshchiligidagi jamoadagi o‘zgarishlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘nggi o‘yindan mamnunligini aytdi. Ushbu o‘yinda Italiya terma jamoasi Estoniya jamoasiga qarshi faqat ikkinchi bo‘limda besh gol urdi.
Bu natija Gattuzoning qat’iy rahbarligi ostida erishildi. Ventura o‘yindagi jamoaning xarakteri va g‘alaba qozonishga bo‘lgan ishtiyoqini ko‘rganini ta’kidladi.
Yangi murabbiy jamoaga aniq maqsad, ishonch va quvonch olib kelganini qayd etdi. Bu esa jamoa uchun ijobiy belgi hisoblanadi.
Italiya terma jamoasi oxirgi marta 2006 yilda jahon chempioni bo‘lgan. Hozirgi o‘zgarishlar esa jamoani yangi marralarga olib chiqishi kutilmoqda.

Вентура: Гаттузо вдохнул новую жизнь в команду
Бывший главный тренер сборной Италии Джампьеро Вентура высказался об изменениях в команде под руководством нового тренера Дженнаро Гаттузо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он выразил удовлетворение последней игрой. В этом матче сборная Италии забила пять голов сборной Эстонии только во втором тайме.
Этот результат был достигнут под строгим руководством Гаттузо. Вентура отметил характер команды и стремление к победе, которые он увидел в игре.
Новый тренер принес команде ясную цель, уверенность и радость. Это считается положительным знаком для команды.
Сборная Италии в последний раз становилась чемпионом мира в 2006 году. Ожидается, что нынешние изменения приведут команду к новым вершинам.