Fransiyaning "Ren" jamoasi va Iordaniya terma jamoasi hujumchisi Mussa al-Tamari Rossiyaning "PSJ" darvozaboni Matvey Safonovning o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jurnalistlarga bergan intervyusida Safonovning darajasi yuqori ekanini ta’kidladi. Safonov "PSJ" jamoasida asosiy darvozabon bo‘lishi mumkinligini aytdi.
Hujumchi uning o‘ziga qarshi o‘ynaganida juda yaxshi harakat qilganini alohida qayd etdi. Shuningdek, yaxshi jamoada o‘ynash futbolchining sifatini oshirishiga yordam berishini ta’kidladi.
Matvey Safonov o‘tgan yil yozda Parij klubiga o‘tgan bo‘lib, uning transferi fransuzlar uchun 20 million yevroga tushgan. O‘tgan mavsumda 26 yoshli darvozabon Fransiya chempionatida o‘nta o‘yinda maydonga tushib, to‘qqizta gol o‘tkazib yuborgan.
Safonovning "PSJ"dagi faoliyati jamoa uchun muhim hisoblanadi va uning o‘sishi davom etmoqda. Uning professional darajasi va tajribasi jamoaning muvaffaqiyatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi.

Мусса аль-Тамари подчеркнул сильную игру Сафонова в воротах
Нападающий французского клуба "Ренн" и сборной Иордании Мусса аль-Тамари высказался о игре российского вратаря "ПСЖ" Матвея Сафонова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью журналистам он подчеркнул высокий уровень Сафонова. Он отметил, что Сафонов может стать основным вратарём в команде "ПСЖ".
Нападающий особо отметил, что в матчах против него Сафонов проявлял себя очень хорошо. Также он подчеркнул, что игра в сильной команде помогает футболисту улучшать свои качества.
Матвей Сафонов перешёл в парижский клуб прошлым летом, и его трансфер обошёлся французам в 20 миллионов евро. В прошлом сезоне 26-летний вратарь сыграл в десяти матчах чемпионата Франции, пропустив девять голов.
Деятельность Сафонова в "ПСЖ" имеет важное значение для команды, и его рост продолжается. Его профессиональный уровень и опыт положительно влияют на успехи клуба.