Bruno Fernandes APLda gol imkoniyatlari bo‘yicha yetakchi
Bruno Fernandes Angliya chempionatidagi birinchi to‘liq mavsumidan boshlab, eng yaqin raqibidan 138 ta ko‘proq golga imkon yaratgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Amazon Prime Video Sport ijtimoiy tarmoqlarida ma’lumot berilgan. E’lon qilingan ro‘yxatda jami yettita futbolchi joy olgan.
Manchester Yunayted klubidan bo‘lgan Fernandes 512 ta gol imkoniyatlari bilan birinchi o‘rinda turadi. Ikkinchi o‘rinni Manchester Siti klubi futbolchisi Kevin De Bruyne 374 ta imkoniyat bilan egallagan.
Uchinchi o‘rinda Liverpuldan Trent Alexander-Arnold 348 ta imkoniyat bilan joylashgan. Shuningdek, ro‘yxatda Arsenal klubi futbolchilari Martin Odegaard 338 va Bukayo Saka 329 ta imkoniyat bilan, Liverpuldan Mohamed Salah 338 ta imkoniyat bilan, hamda Tottenhamdan Son Xin Min 324 ta imkoniyat bilan qayd etilgan.
Ushbu ma’lumotlar futbolchilarning o‘yindagi samaradorligini ko‘rsatadi va ularning jamoalari uchun qanchalik muhimligini ta’kidlaydi.

Бруно Фернандеш — лидер по голевым возможностям в АПЛ
Бруно Фернандеш с первого полного сезона в чемпионате Англии создал на 138 голевых возможностей больше, чем его ближайший соперник. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщили в социальных сетях Amazon Prime Video Sport. В опубликованном списке всего семь футболистов.
Фернандеш из клуба Манчестер Юнайтед занимает первое место с 512 голевыми возможностями. Второе место занимает футболист Манчестер Сити Кевин Де Брюйне с 374 возможностями.
Третье место занимает Трент Александер-Арнольд из Ливерпуля с 348 возможностями. Также в списке отмечены футболисты Арсенала Мартин Одегард с 338 и Букайо Сака с 329 возможностями, Мохамед Салах из Ливерпуля с 338 возможностями, а также Сон Хын Мин из Тоттенхэма с 324 возможностями.