Chuameni: Dembele va Duening jarohatlari jamoaga zarar berdi
«Real» va Fransiya terma jamoasi yarim himoyachisi Orelian Chuameni «PSJ» va milliy jamoaning asosiy o‘yinchilari Usmon Dembele hamda Dezire Duening jarohatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning jarohatlari jamoaga salbiy ta’sir ko‘rsatganini ta’kidladi va tez orada sog‘ayib, maydonga qaytishlarini umid qilayotganini ma’lum qildi. Eslatib o‘tamiz, Dembele Fransiya terma jamoasi Ukrainaga qarshi o‘yinda siyak mushaklarini jarohatlagan.
U taxminan olti hafta maydondan chetda qoladi. Shu o‘yinda Dezire ham jarohat olib, «PSJ»ga sentyabr oxirigacha yordam bera olmaydi.
Dezire kichik son suyagini shikastlagan. Hozirda «PSJ» Fransiya Ligasi 1 turnir jadvalida 9 ochko bilan birinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoa asosiy o‘yinchilarining sog‘ligi jamoaning kelgusi natijalariga bevosita ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Shuning uchun ularning tezda tiklanishi muhim ahamiyatga ega.

Чуамени: Травмы Дембеле и Дуэна навредили команде
Полузащитник «Реала» и сборной Франции Орельен Чуамени высказался о травмах основных игроков «ПСЖ» и национальной команды Усмана Дембеле и Дезире Дюэна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что их травмы негативно сказались на команде и выразил надежду на их скорейшее выздоровление и возвращение на поле. Напомним, что Дембеле получил травму мышц бедра в матче сборной Франции против Украины.
Он пропустит примерно шесть недель. В том же матче Дезире также получил травму и не сможет помочь «ПСЖ» до конца сентября.
Дезире повредил малую берцовую кость. В настоящее время «ПСЖ» занимает первое место в таблице Лиги 1 с 9 очками.
Здоровье основных игроков команды может напрямую повлиять на будущие результаты команды. Поэтому их быстрое восстановление имеет большое значение.