Xitoyning “Shanxay Shenxua” jamoasi seshanba kuni Osiyo Chempionlar Ligasi guruh bosqichining so‘nggi turida “Vissel Kobe” jamoasiga qarshi o‘yinni o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Leonid Slutskiy boshchiligidagi jamoa 4:2 hisobida g‘alaba qozondi. Uchrashuvning asosiy qahramoni Saulo Mineyro bo‘lib, u het-trik muallifi sifatida ajralib chiqdi.
Ushbu g‘alaba natijasida “Shanxay Shenxua” jamoasi jadvalda yettinchi o‘ringa ko‘tarildi va Osiyo Chempionlar Ligasi pley-off bosqichiga chiqish imkoniyatini saqlab qoldi. Mazkur turnirda keyingi bosqichga sakkizta jamoa yo‘llanma oladi.
Shunga qaramay, Slutskiy jamoasi raqiblarning o‘yinlariga qarab, to‘qqizinchi o‘ringa tushib qolishi ham mumkin. O‘yinning asosiy voqealari quyidagicha bo‘ldi: Saulo Mineyro 2-daqiqada birinchi golni kiritdi, 45-daqiqada Chyan Shinichi hisobni 2:0 ga oshirdi.
Mineyro 48 va 70-daqiqalarda yana ikkita gol urib, hisobni 4:0 ga yetkazdi. “Vissel Kobe” jamoasidan Nina Tominaga 87-daqiqada va Ide Haruya 90-daqiqada hisobni qisqartirdi.
Ushbu natija bilan “Shanxay Shenxua” jamoasi guruh bosqichida pley-offga chiqish uchun kurashda muhim qadam tashladi. Jamoa a’zolari va murabbiylar kelgusi o‘yinlarga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Turnirning qolgan o‘yinlari natijasiga ko‘ra, jamoaning o‘rni o‘zgarishi mumkin. Shuning uchun har bir uchrashuvda maksimal natija ko‘rsatish muhim hisoblanadi.

Шанхай Шеньхуа приблизился к плей-офф Азиатской лиги
Команда Китая «Шанхай Шеньхуа» во вторник провела матч последнего тура группового этапа Лиги чемпионов Азии против команды «Виссел Кобе». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Команда под руководством Леонида Слуцкого одержала победу со счётом 4:2. Главным героем встречи стал Сауло Минейро, который отличился хет-триком.
Благодаря этой победе «Шанхай Шеньхуа» поднялся на седьмое место в таблице и сохранил шансы выйти в плей-офф Лиги чемпионов Азии. В этом турнире в следующий этап проходят восемь команд.
Тем не менее, команда Слуцкого может опуститься на девятое место в зависимости от результатов соперников. Основные события матча были следующими: Сауло Минейро забил первый гол на 2-й минуте, а на 45-й минуте Чянь Синичи увеличил счёт до 2:0.
Минейро забил ещё два гола на 48-й и 70-й минутах, доведя счёт до 4:0. У команды «Виссел Кобе» Нина Томинага на 87-й минуте и Иде Харуя на 90-й минуте сократили разрыв в счёте.
С этим результатом «Шанхай Шеньхуа» сделал важный шаг в борьбе за выход в плей-офф группового этапа. Игроки и тренеры команды серьёзно готовятся к предстоящим матчам.
В зависимости от результатов оставшихся матчей турнира позиция команды может измениться. Поэтому важно показывать максимальный результат в каждой встрече.