Mbappe Konateni Realga o‘tishga ishontirmoqda
"Liverpul" jamoasining markaziy himoyachisi Ibrahima Konate bu yozda "Real" klubiga o‘tishga yaqin bo‘lgan, ammo transfer amalga oshmagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fransiyalik futbolchi shuni aytdiki, "Real" hujumchisi Kilian Mbappe hali ham uning jamoaga o‘tishiga qiziqish bildiradi. Konate Telefootga bergan intervyusida Mbappening unga doimiy ravishda, har ikki soatda qo‘ng‘iroq qilayotganini ma’lum qildi.
O‘tgan mavsumda Konate "Liverpul" uchun 42 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki marta gol urdi va ikki golga uzatma berdi. Uning amaldagi shartnomasi kelasi yozgacha amal qiladi.
Transfermarkt sayti futbolchining qiymatini 60 million yevroga baholamoqda. Bu ma’lumotlar "Liverpul" va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvning yaqin kelajakdagi holatini aniqlashda muhimdir.

Mbappe убеждает Конате перейти в Реал
Центральный защитник команды "Ливерпуль" Ибрагима Конате этим летом был близок к переходу в клуб "Реал", однако трансфер не состоялся. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Французский футболист заявил, что нападающий "Реала" Килиан Мбаппе по-прежнему заинтересован в его переходе в команду. В интервью Telefoot Конате сообщил, что Мбаппе постоянно звонит ему, примерно каждые два часа.
В прошлом сезоне Конате сыграл за "Ливерпуль" 42 матча, забил два гола и отдал две результативные передачи. Его действующий контракт действует до следующего лета.
Сайт Transfermarkt оценивает стоимость футболиста в 60 миллионов евро. Эти данные важны для определения ближайшего будущего соглашения между "Ливерпулем" и футболистом.