Matvey Safonov Parijga kelganda qiyin bo‘lgan
Matvey Safonov, Parij shahridagi "PSJ" klubi va Rossiya terma jamoasi darvozaboni, yangi mamlakat va klubga moslashish jarayoni haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Parijga kelganida qiyinchiliklar bo‘lganini, ammo hozirda o‘zini qulay his qilayotganini ta’kidladi. Safonovning aytishicha, vaqt o‘tishi bilan u yangi muhitga to‘liq moslashgan va hozirgi kundalik hayotining bir qismiga aylangan.
Eslatib o‘tish joizki, Safonov "PSJ"da bir yil davomida faoliyat yuritmoqda. O‘tgan mavsumda u italiyalik darvozabon Janluiji Donnarummaning zaxira o‘rnini egallagan.
Hozirgi mavsumda esa u Luka Shevalye zaxirasi sifatida maydonga tushmoqda. Parij klubi bu yozda "Lill" jamoasidan qimmatbaho darvozabonni sotib olgan.
Safonovning klubdagi roli va tajribasi asta-sekin oshib bormoqda. U yangi sharoitlarga moslashishda muvaffaqiyat qozongan va kelajakda yanada ko‘proq imkoniyatlarga ega bo‘lishi kutilmoqda.

Матвей Сафонов когда приехал в Париж было трудно
Матвей Сафонов, вратарь клуба "ПСЖ" из Парижа и сборной России, рассказал о процессе адаптации к новой стране и клубу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что при приезде в Париж были трудности, но сейчас он чувствует себя комфортно. По словам Сафонова, со временем он полностью адаптировался к новой среде и это стало частью его повседневной жизни.
Стоит напомнить, что Сафонов выступает за "ПСЖ" уже год. В прошлом сезоне он занимал место в запасе у итальянского вратаря Джанлуиджи Доннаруммы.
В текущем сезоне он выходит на поле в качестве запасного Лука Шевалье. Парижский клуб этим летом приобрёл дорогостоящего вратаря из команды "Лилль".
Роль и опыт Сафонова в клубе постепенно растут. Он успешно адаптировался к новым условиям и в будущем ожидается, что у него появится ещё больше возможностей.