Milan Parma darvozaboni Suzukini kuzatmoqda
Italiya «Milan» futbol klubi darvozabon Mayk Menyaning o‘rnini egallaydigan yangi futbolchini qidirishni boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Menyaning amaldagi shartnomasi kelasi yil yozda yakunlanadi va ehtimol u klubni tark etadi. Shu sababli klub rahbariyati uning o‘rnini to‘ldirish uchun imkoniyatlarni ko‘rib chiqmoqda.
Ehtimoliy merosxo‘r sifatida Yaponiyaning «Parma» klubida o‘ynayotgan 23 yoshli darvozabon Dzion Suzuki nomzodi ko‘rib chiqilmoqda. Klub skautlari uning o‘yinlarini diqqat bilan kuzatib borishmoqda.
Suzuki kelasi yozda klubni almashtirishi mumkin. Shuni eslatib o‘tish lozimki, Italiya chempionatining dastlabki ikki turidan so‘ng «Milan» jamoasi 6 ochkodan 3 ochko to‘plagan va Seriya A turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda.

Милан следит за вратарём Пармы Сузуки
Итальянский футбольный клуб «Милан» начал поиск нового вратаря, который заменит Майка Меняна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Действующий контракт Меняна истекает следующим летом, и, возможно, он покинет клуб. По этой причине руководство клуба рассматривает варианты замены.
В качестве возможного преемника рассматривается 23-летний вратарь Дзюн Сузуки, играющий за японский клуб «Парма». Скауты клуба внимательно следят за его играми.
Сузуки может сменить клуб следующим летом. Следует отметить, что после первых двух туров чемпионата Италии команда «Милан» набрала 3 очка из 6 возможных и занимает восьмое место в турнирной таблице Серии А.
В следующем туре они сыграют с командой «Болонья». Цель клуба — добиться высоких результатов в течение сезона.