Safonov Donnarummaning ketishiga munosabat bildirdi
Jianluiji Donnarumma «PSJ» klubini tark etib, «Manchester Siti» jamoasiga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiyalik darvozabon Matvey Safonovga esa Paris jamoasida asosiy darvozabon maqomini qo‘lga kiritish osonlashdimi, degan savol berildi. Safonovning so‘zlariga ko‘ra, bu borada katta farq yo‘q.
Har doim raqobat bo‘ladi va unda g‘olib ham, mag‘lub ham bo‘ladi. Hamma narsa yangi sahifadan boshlanadi, dedi u.
Mavsum boshida «PSJ»ning asosiy darvozaboni sifatida Lyuka Shevalye tanlangan. U yozgi transfer oynasida jamoaga qo‘shilgan edi.
Shuningdek, Rossiya milliy terma jamoasi sentabr oyida ikki do‘stona o‘yin o‘tkazadi. Ularning raqiblari Iordaniya va Qatar jamoalari bo‘ladi.
Bu o‘yinlar BetBoom tomonidan tashkil etiladi. Terma jamoa uchun bu sinovlar muhim ahamiyatga ega hisoblanadi.

Сафонов выразил отношение к уходу Доннаруммы
Джанлуиджи Доннарумма покинул клуб «ПСЖ» и присоединился к команде «Манчестер Сити». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Российскому вратарю Матвею Сафонову задали вопрос, стало ли ему легче завоевать статус основного вратаря в парижской команде. По словам Сафонова, существенной разницы нет.
Всегда будет конкуренция, и в ней бывают как победители, так и проигравшие. Всё начинается с новой страницы, — сказал он.
В начале сезона основным вратарём «ПСЖ» был выбран Лука Шевалье. Он присоединился к команде в летнее трансферное окно.
Кроме того, в сентябре сборная России проведёт два товарищеских матча. Их соперниками станут команды Иордании и Катара.