Yasin Adli «Milan»ni tark etib, «Al-Shabab»ga o‘tadi
Aljirlik yarim himoyachi Yasin Adli «Milan» klubini tark etadigan navbatdagi futbolchi bo‘ladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq klub Ismoil Bennaser bilan xayrlashib, uni Zagrebdagi «Dinamo» jamoasiga yuborgan edi. Adli esa o‘z faoliyatini Arabistondagi «Al-Shabab» klubida davom ettirishga tayyorlanmoqda.
Ushbu jamoada Italiya chempionatida yaxshi tanilgan futbolchi Jakomo Bonaventura hamda Belgiya terma jamoasi a’zosi Yannik Karrasko o‘ynaydi. Karrasko Italiyada o‘ynamagan bo‘lsa-da, Madridning «Atletiko» klubida yaxshi natijalar ko‘rsatgan.
Jurnalist Nikolo Skira ma’lumotiga ko‘ra, tomonlar kelishuvga yaqin turibdi. Adli «Milan» safida so‘nggi uch mavsum davomida maydonga tushdi va jamoaga sezilarli hissa qo‘shdi.
Uning yangi jamoasiga o‘tishi futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lib, «Al-Shabab» jamoasi safini kuchaytirishi kutilmoqda.

Ясин Адли покидает «Милан» и переходит в «Аль-Шабаб»
Алжирский полузащитник Ясин Адли станет следующим футболистом, покидающим клуб «Милан». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее клуб попрощался с Исмаилом Беннасером, отправив его в загребское «Динамо». Адли же готов продолжить свою карьеру в саудовском клубе «Аль-Шабаб».
В этой команде играют хорошо известный по итальянскому чемпионату футболист Джакомо Бонавентура и игрок сборной Бельгии Янник Карраско. Хотя Карраско не играл в Италии, он показывал хорошие результаты в мадридском «Атлетико».
По информации журналиста Николо Скиры, стороны близки к соглашению. Адли выступал за «Милан» в последние три сезона и внес значительный вклад в команду.
Переход в новую команду станет новым этапом в карьере футболиста, и ожидается, что он усилит состав «Аль-Шабаба»