Di Mariya: Argentina terma jamoasini sog’inmayman
37 yoshli Anxel di Mariya Argentina terma jamoasidan ketganidan afsuslanmasligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur qanot himoyachisi milliy jamoa safidagi faoliyatini 2024 yilda yakunlagan. Uning so‘nggi o‘yini Amerika Kubogi finalida Kolumbiyaga qarshi bo‘lib o‘tdi va ushbu uchrashuvda Argentina jamoasi 1:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Di Mariya o‘zining terma jamoadan ketishini to‘g‘ri vaqti kelgan deb hisoblaydi. U yangi avlod futbolchilari jamoani boshqarishga tayyor ekanini ta’kidladi.
TyC Sports nashri uning so‘zlarini keltirib, Nikolas Pas, Garnacho va Almada kabi yosh futbolchilar o‘ynashga loyiq ekanini qayd etdi. O‘tgan yozda Anxel di Mariya Yevropa futboli bilan xayrlashib, o‘zining vatani hisoblangan «Rosario Sentral» klubiga qaytdi.
Uning fikricha, yangi avlod terma jamoani yanada rivojlantiradi va u buni to‘liq qo‘llab-quvvatlaydi.

Ди Мария: Я не скучаю по сборной Аргентины
37-летний Анхель ди Мария заявил, что не сожалеет о своем уходе из сборной Аргентины. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известный вингер завершил выступления за национальную команду в 2024 году. Его последний матч состоялся в финале Кубка Америки против Колумбии, в котором сборная Аргентины одержала победу со счетом 1:0.
Ди Мария считает, что пришло правильное время покинуть сборную. Он подчеркнул, что новое поколение футболистов готово возглавить команду.
Издание TyC Sports приводит его слова, отмечая, что молодые игроки, такие как Николас Пас, Гарначо и Альмада, заслуживают играть. Прошлым летом Анхель ди Мария попрощался с европейским футболом и вернулся в клуб «Росарио Сентраль», который является его родным.