Nikolás Pas 2026 yilda Realga qaytadi
Nikolás Pas, «Komо» jamoasining yarim himoyachisi, Madridning «Real» klubiga qaytish ehtimoli ortib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Argentinalik futbolchi Sesk Fabregas boshqaruvidagi jamoada o‘zini yorqin namoyon etib, Italiya Serie A ligasining eng yaxshi yosh o‘yinchilaridan biriga aylangan. Mashhur jurnalist Fabrizio Romano ma’lumotiga ko‘ra, «qirollik» klubi kelasi yil yozda o‘z tarbiyalanuvchisini qayta sotib olishni rejalashtirmoqda.
Ushbu bitim arzon bo‘ladi, chunki «Real» futbolchini qayta sotib olishda ustuvor huquqqa ega. Nikolás Pas 8 sentyabrda 21 yoshga to‘ldi.
Transfermarkt bahosiga ko‘ra, uning transfer qiymati 35 million yevroni tashkil etadi. Bu esa uning kelajakdagi faoliyatida katta imkoniyatlar ochilishini anglatadi.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv futbolchining professional rivojlanishiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Shuningdek, «Real» uchun yosh va iste’dodli futbolchini qaytarish strategik ahamiyatga ega hisoblanadi.

Николас Пас вернется в Реал в 2026 году
Николас Пас, полузащитник команды «Комо», все чаще рассматривается как кандидат на возвращение в мадридский клуб «Реал». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аргентинский футболист проявил себя ярко в команде под руководством Сеска Фабрегаса и стал одним из лучших молодых игроков итальянской Серии А. По информации известного журналиста Фабрицио Романо, «королевский» клуб планирует выкупить своего воспитанника следующим летом.
Сделка будет выгодной, так как «Реал» имеет преимущественное право на выкуп футболиста. Николас Пас исполнился 21 год 8 сентября.
По оценке Transfermarkt, его трансферная стоимость составляет 35 миллионов евро. Это открывает большие возможности для его будущей карьеры.
Соглашение между клубом и игроком ожидается положительно повлиять на профессиональное развитие футболиста. Кроме того, возвращение молодого и талантливого игрока имеет стратегическое значение для «Реала».