Reshford «Barselona» safida Angliya terma jamoasida o‘ynadi
Angliya milliy terma jamoasi va Kataloniya klubi «Barselona» futbolchisi Markus Reshford yaqinda Andorra terma jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda ishtirok etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
27 yoshli hujumchi asosiy tarkibda maydonga tushib, o‘yinning 68-daqiqasigacha harakat qildi. Uchrashuv 2:0 hisobida Angliya foydasiga yakunlandi.
Opta ma’lumotlariga ko‘ra, Reshford «Barselona» jamoasidan Angliya terma jamoasida o‘ynagan ikkinchi faol futbolchi hisoblanadi. Bunday imkoniyatga birinchi bo‘lib mashhur futbolchi Gari Lineker ega bo‘lgan, u 1986 yildan 1989 yilgacha terma jamoada o‘ynagan.
Markus Reshford hozirda «Manchester Yunayted» klubidan «Barselonaga» joriy mavsum oxirigacha ijaraga berilgan bo‘lib, kelishuvda sotib olish huquqi ham ko‘zda tutilgan. U Angliya milliy terma jamoasi safida jami 63 ta o‘yin o‘tkazib, 17 ta gol urgan.
Reshford o‘zining yuqori darajadagi mahorati va jamoaga qo‘shgan hissasi bilan e’tiborga loyiq futbolchilardan biridir. Uning faoliyati davomida ko‘plab muxlislar uni yuksak baholashgan va u jahon futbolida o‘z o‘rnini mustahkamlashda davom etmoqda.

Решфорд в составе «Барселоны» играл за сборную Англии
Футболист сборной Англии и каталонского клуба «Барселона» Маркус Рэшфорд недавно принял участие в матче против сборной Андорры. Об этом сообщил Euro-football.ru.
27-летний нападающий вышел на поле в основном составе и играл до 68-й минуты матча. Встреча завершилась со счётом 2:0 в пользу Англии.
По данным Opta, Рэшфорд стал вторым активным футболистом из «Барселоны», сыгравшим за сборную Англии. Первым обладателем такой возможности был известный футболист Гари Линекер, который выступал за национальную команду с 1986 по 1989 год.
В настоящее время Маркус Рэшфорд арендован у клуба «Манчестер Юнайтед» в «Барселону» до конца текущего сезона, при этом в соглашении предусмотрено право выкупа. За сборную Англии он провёл всего 63 матча и забил 17 голов.
Рэшфорд является одним из заметных футболистов благодаря своему высокому уровню мастерства и вкладу в команду. За время своей карьеры он заслужил высокую оценку многих болельщиков и продолжает укреплять свои позиции в мировом футболе.