Madridning "Real" jamoasi hujumchisi Kilian Mbappe yana bir bor Fransiya terma jamoasi safida o‘z mahoratini namoyish etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
26 yoshli futbolchi Islandiya jamoasiga qarshi o‘yinda (2:1) jamoasining g‘alabasini ta’minlashda muhim rol o‘ynadi va birinchi bo‘lim oxirida penaltini aniq amalga oshirdi. Hozirda Mbappening milliy terma jamoa safidagi gollari soni 52 taga yetdi va u shu ko‘rsatkich bo‘yicha afsonaviy Tyerri Anrini ortda qoldirdi.
Milliy jamoaning eng ko‘p gol urgan futbolchisi esa 57 ta gol bilan Oliviye Jiru hisoblanadi. Mbappe Madrid Xtra nashriga bergan intervyusida "Ikkinchi eng ko‘p gol urgan futbolchi bo‘lish?
Men hali ko‘p ishlashim kerak, hech qachon bo‘shashib qolmaslik lozim. Yana bir futbolchini ortda qoldirish maqsadim bor", deb ta’kidladi.
Kilian Mbappe Fransiya terma jamoasida 2017 yil mart oyida debyut qilgan. Uning yoshligidan boshlab ko‘rsatgan yuqori darajasi va jamoaga qo‘shgan hissasi uni milliy futbol tarixida alohida o‘rin egallashiga sabab bo‘ldi.

Mbappe приблизился к рекорду во французской сборной
Нападающий мадридского «Реала» Килиан Мбаппе вновь продемонстрировал своё мастерство в составе сборной Франции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
26-летний футболист сыграл важную роль в обеспечении победы своей команды в матче против сборной Исландии (2:1) и точно реализовал пенальти в конце первого тайма. В настоящее время количество голов Мбаппе за национальную сборную достигло 52, и он обошёл по этому показателю легендарного Тьерри Анри.
Самым результативным игроком сборной является Оливье Жиру с 57 голами. В интервью изданию Madrid Xtra Мбаппе отметил: «Второй по количеству забитых голов?
Мне ещё предстоит много работать, нельзя никогда расслабляться. У меня есть цель обойти ещё одного футболиста», — подчеркнул он.
Килиан Мбаппе дебютировал в сборной Франции в марте 2017 года. Его высокий уровень с юных лет и вклад в команду сделали его заметной фигурой в истории национального футбола.