Vinisius Junior Luka Modrichni tug‘ilgan kuni bilan tabrikladi
2023 yilning 9 sentyabrida "Milan" jamoasi va Xorvatiya terma jamoasi yarim himoyachisi Luka Modrich 40 yoshga to‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Modrich Italiyaga ko‘chib o‘tishdan oldin Madridning "Real" klubida 13 yil faoliyat yuritgan. Uning sobiq jamoadoshlari bu muhim sanani esdan chiqarmadi.
Ijtimoiy tarmoqlarda Vinisius Junior "Tug‘ilgan kuning bilan, aka! Seni sog‘inamiz.
Hayotingdan zavqlan", deb yozdi va Luka bilan birga Chempionlar Ligasi kubogini ushlab turgan suratini joylashtirdi. Luka Modrich o‘tgan yozda erkin agent sifatida "Milan"ga o‘tgan.
Uning 40 yoshga to‘lishidan bir kun oldin Xorvatiya terma jamoasi uchun qora tog‘ jamoasiga qarshi o‘yinida 4:0 hisobida g‘alaba qozonishga yordam berdi va golli uzatma berdi. Luka Modrich futbol maydonidagi tajribasi va mahorati bilan o‘z jamoasining muhim o‘yinchilaridan biri hisoblanadi.
U nafaqat klub darajasida, balki milliy terma jamoada ham yetakchi o‘yinchi sifatida tanilgan. Uning faoliyati yosh futbolchilarga namuna bo‘lib xizmat qiladi.
Modrichning uzoq yillik faoliyati davomida erishgan yutuqlari va o‘ziga xos o‘yin uslubi uni zamonaviy futbol olamida hurmatga sazovor shaxsga aylantirdi.

Винисиус Джуниор поздравил Лука Модрича с днём рождения
9 сентября 2023 года полузащитник команды «Милан» и сборной Хорватии Лука Модрич отметил 40-летие. Об этом сообщил Euro-football.ru.
До переезда в Италию Модрич 13 лет выступал за мадридский «Реал». Его бывшие одноклубники не забыли об этом важном дне.
В социальных сетях Винисиус Джуниор написал: «С днем рождения, брат! Мы скучаем по тебе.
Наслаждайся жизнью», и опубликовал фотографию, на которой он вместе с Лукой держит кубок Лиги чемпионов. Лука Модрич прошлым летом перешел в «Милан» как свободный агент.
За день до своего 40-летия он помог сборной Хорватии одержать победу со счетом 4:0 над командой Черной Горы и отдал голевую передачу. Лука Модрич является одним из ключевых игроков своей команды благодаря опыту и мастерству на футбольном поле.
Он известен не только как ведущий игрок на клубном уровне, но и как лидер национальной сборной. Его карьера служит примером для молодых футболистов.
Достижения и уникальный стиль игры Модрича за долгие годы сделали его уважаемой фигурой в современном мире футбола.