Manchester Yunayted Unay Emerini yollamoqchi
«Aston Villa» bosh murabbiyi Unay Emeri «Manchester Yunayted» jamoasining asosiy maqsadi hisoblanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Football Insider manbasi xabar bermoqda. Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, «Aston Villa» rahbariyatida Emerining faoliyatidan norozi bo‘lish holati kuchaymoqda, chunki jamoa kutilgan natijalarni ko‘rsata olmayapti.
Aynan shu vaziyatdan «Manchester Yunayted» foyda ko‘rishi mumkin. Hozirda «Manchester Yunayted» Rubyen Amorim o‘rniga yangi murabbiy qidirmoqda va agar Amorim bilan xayrlashish qarori qabul qilinsa, zaxira variantlar ko‘rib chiqilmoqda.
Angliya chempionatining yangi mavsumida uchta o‘yin o‘tkazilgach, «Manchester Yunayted» to‘plagan to‘rt ochko bilan turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda turibdi. Shu bilan birga, «Aston Villa» jamoasi faqat bitta ochko bilan 19-o‘rinda, ya’ni quyi ligaga tushish zonasida joylashgan.
Jamoalar o‘z o‘yinlarini yaxshilashga intilmoqda va murabbiylar o‘zgarishi bu jarayonga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Манчестер Юнайтед хочет нанять Унаи Эмери
Главный тренер «Астон Виллы» Унаи Эмери является основной целью команды «Манчестер Юнайтед». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает источник Football Insider. По данным источника, в руководстве «Астон Виллы» растет недовольство деятельностью Эмери, так как команда не показывает ожидаемых результатов.
Именно из этой ситуации может извлечь выгоду «Манчестер Юнайтед». В настоящее время «Манчестер Юнайтед» ищет нового тренера вместо Рубена Аморима, и если будет принято решение расстаться с Аморимом, рассматриваются запасные варианты.
После трех сыгранных матчей в новом сезоне чемпионата Англии «Манчестер Юнайтед» с четырьмя очками занимает девятое место в турнирной таблице. При этом команда «Астон Вилла» с одним очком находится на 19-м месте, то есть в зоне вылета.