Aleksis Sanches Sevilyada o‘zini isbotlamoqchi
36 yoshli Aleksis Sanches o‘zining «Sevilya» klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chiliyalik futbolchi sentabr oyining birinchi kunida erkin agent sifatida Ispaniya klubiga qo‘shildi. U klub prezidenti va xodimlariga ishonch bildirgani uchun minnatdorligini izhor etdi.
Yangi jamoaga kelgan dastlabki kunlar biroz tarang kechganini, ammo bu holat odatiy ekanini ta’kidladi. Aleksis muxlislarni xursand qilishni istaydi.
U ilgari boshqa jamoalar safida o‘ynagan paytida mahalliy tarafdorlarning qo‘llab-quvvatlashi unga doimo ta’sir qilganini aytdi. Shuningdek, yosh futbolchilarga o‘z tajribasini ulashishni maqsad qilgan.
Uning fikricha, yosh faqatgina raqam bo‘lib, u hali ham jamoaga foyda keltira olishini isbotlaydi. Ispaniyaga qaytishidan oldin Aleksis Sanches «Udineze» klubida o‘ynagan.

Алексис Санчес хочет проявить себя в Севилье
36-летний Алексис Санчес высказался о своем переходе в клуб «Севилья». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Чилийский футболист присоединился к испанскому клубу в качестве свободного агента в первый день сентября. Он выразил благодарность президенту клуба и сотрудникам за оказанное доверие.
Он отметил, что первые дни в новой команде были немного напряженными, но это обычное явление. Алексис хочет радовать болельщиков.
Он рассказал, что поддержка местных фанатов всегда оказывала на него влияние, когда он играл за другие команды. Также он поставил цель делиться своим опытом с молодыми футболистами.
По его мнению, возраст — это всего лишь цифра, и он еще может приносить пользу команде. Перед возвращением в Испанию Алексис Санчес играл за клуб «Удинезе».