Niko Gonsalesning Atletikoga o‘tish shartlari ma’lum bo‘ldi
27 yoshli hujumchi Niko Gonsalesning «Yuventus» klubidan «Atletiko» Madridga o‘tishi haqida ma’lumotlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ismi oshkor etilgan manbaga ko‘ra, «Atletiko» argentinalik futbolchini ijaraga olish uchun «Yuventus»ga 1 million yevro to‘ladi. Agar mavsum oxirida «matraschilar» Chempionlar Ligasi yo‘llanmasini qo‘lga kiritsa, Turin klubi yana 1 million yevro oladi.
Shuningdek, kelishuvda Gonsalesni majburiy sotib olish sharti ham bor. Agar futbolchi 21 o‘yinda maydonga tushsa, «Atletiko» unga 32 million yevro to‘lashi kerak bo‘ladi.
Bu o‘yinlarda Gonsales kamida 45 daqiqa o‘ynashi lozim. To‘liq transfer amalga oshsa, futbolchi bilan 2030 yilgacha shartnoma imzolanadi va uning yillik maoshi 4 million yevro bo‘ladi.
Hozircha Gonsales «Atletiko» safida birorta o‘yinda maydonga tushgani yo‘q. Ushbu o‘zgarishlar klublar o‘rtasidagi muzokaralar natijasi sifatida yuzaga kelmoqda.
Futbolchining yangi jamoasidagi faoliyati va kelajakdagi muvaffaqiyatlari futbol ishqibozlari tomonidan diqqat bilan kuzatiladi.

Условия перехода Нико Гонсалеса в Атлетико стали известны
Появилась информация о переходе 27-летнего нападающего Нико Гонсалеса из клуба «Ювентус» в «Атлетико» Мадрид. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным источника, имя которого раскрыто, «Атлетико» заплатит «Ювентусу» 1 миллион евро за аренду аргентинского футболиста. Если по итогам сезона «матрасники» получат путёвку в Лигу чемпионов, туринский клуб получит ещё 1 миллион евро.
Кроме того, в соглашении есть условие обязательного выкупа Гонсалеса. Если футболист сыграет в 21 матче, «Атлетико» должен будет выплатить ему 32 миллиона евро.
В этих играх Гонсалес должен провести на поле не менее 45 минут. В случае полного перехода будет подписан контракт с футболистом до 2030 года, а его годовая зарплата составит 4 миллиона евро.
Пока что Гонсалес не выходил на поле ни в одном матче за «Атлетико». Эти изменения являются результатом переговоров между клубами.
Деятельность футболиста в новой команде и его будущие успехи будут внимательно отслеживаться футбольными болельщиками.