Simeone: Atletiko hali chempionlikdan chiqmadi
Madridning «Atletiko» futbol jamoasi bosh murabbiyi Diyego Simeone Ispaniya chempionatidagi yomon boshlanishdan so‘ng tez xulosa chiqarishga shoshilmayapti. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa hozirgi vaqtda musobaqa jadvalida 17-o‘rinda turibdi va uchta turdan keyin faqat ikki ochko jamg‘argan. Musobaqani boshqarayotgan «Real» va «Atletik» Bilbao esa har biri to‘qqiz ochkoga ega.
Simeone so‘zlariga ko‘ra, o‘tgan mavsumda ular «Barselona»dan o‘n ochko orqada bo‘lgan, ammo dekabr oyiga kelib birinchi o‘rinni egallashgan. Hozirgi natijalar kam ochko to‘plashlari sababli tanqidga loyiq, ammo asosiy vazifa o‘z o‘yinlarini topish va yaxshilanishdir.
U natijalarni oqlashni istamasligini, ammo jamoa o‘yini unchalik yomon emasligini ta’kidladi. Simeone shuningdek, yomon o‘ynab ham g‘alaba qozonishni afzal ko‘rishini bildirdi.

Симеоне: Атлетико еще не вылетел из борьбы за чемпионство
Главный тренер мадридского футбольного клуба «Атлетико» Диего Симеоне не спешит делать выводы после плохого начала в чемпионате Испании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время команда занимает 17-е место в турнирной таблице и после трёх туров набрала всего два очка. Лидируют «Реал» и «Атлетик» из Бильбао, у каждого по девять очков.
По словам Симеоне, в прошлом сезоне они отставали от «Барселоны» на десять очков, но к декабрю вышли на первое место. Текущие результаты заслуживают критики из-за малого количества набранных очков, однако главная задача — найти свою игру и улучшиться.
Он подчеркнул, что не хочет оправдывать результаты, но игра команды не настолько плоха. Симеоне также отметил, что предпочитает побеждать даже при плохой игре.