Bavariya 2022 yilda Yamalni sotib olishga urinib ko‘rdi
Bir necha yil oldin "Bavariya" jamoasi qanot himoyachisi Lamin Yamalni o‘z safiga qo‘shib olishga harakat qilgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Goal portali Bild nashriga tayanib xabar berdi. Manbaning ma’lumotiga ko‘ra, 2022 yilda "Bavariya" vakillari Madriddagi Ivan de la Penya bilan maxfiy uchrashuvlar o‘tkazgan.
Ivan de la Penya - Lamin Yamalning sobiq agenti hisoblanadi. Myunxenliklarning rejasi shundan iborat ediki, ular futbolchining oilasini Germaniyaga olib kelib, Lamin 16 yoshga to‘lishini kutish va taxminan 5 million yevro miqdorida kompensatsiya to‘lovini ta’minlashni ko‘zlagan.
"Bavariya" rahbariyati hisoblaganidek, ular boshqa Yevropa klublari Laminning iste’dodini hali to‘liq anglamagan paytda ustunlikka ega bo‘lgan. Biroq, shartnoma oxirgi bosqichda amalga oshmadi, chunki mashhur agent Jorje Mendes aralashdi.
Mendes Laminni o‘z vakiliga aylantirib, "Bavariya" jamoasining futbolchini sotib olish umidlarini yo‘qqa chiqardi. Keyinchalik "Barselona" jamoasi Laminni asosiy tarkibga tezda qo‘shib, uning rivojlanishini jadallashtirdi.

Бавария в 2022 году пыталась купить Ямал
Несколько лет назад команда "Бавария" пыталась подписать защитника Ламина Ямала. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом порталу Goal сообщил Bild. По информации источника, в 2022 году представители "Баварии" провели тайные встречи в Мадриде с Иваном де ла Пенья.
Иван де ла Пенья является бывшим агентом Ламина Ямала. План мюнхенцев заключался в том, чтобы перевезти семью футболиста в Германию, дождаться, когда Ламину исполнится 16 лет, и обеспечить выплату компенсации примерно в 5 миллионов евро.
Руководство "Баварии" считало, что они получили преимущество, пока другие европейские клубы ещё не полностью осознали талант Ламина. Однако сделка не была завершена на последнем этапе, так как вмешался известный агент Жорже Мендеш.
Мендеш стал агентом Ламина и сорвал планы "Баварии" по покупке футболиста. Позже команда "Барселона" быстро включила Ламина в основной состав и ускорила его развитие.