Milan Bolonya o‘yini uchun Leausiz maydonga chiqadi
Milan jamoasining hujumchisi Rafael Leau 17 avgust kuni Italiya Kubogi doirasida Bari jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda olgan jarohatidan so‘ng tiklanishni davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, portugaliyalik futbolchi Rossoneri jamoasiga Serie A ning uchinchi turida Bolonya bilan bo‘ladigan o‘yinda yordam bera olmasligi mumkin. Calciomercato ma’lumotlariga ko‘ra, Leau jamoadan alohida, shaxsiy dastur asosida mashg‘ulot o‘tmoqda.
Murabbiylar shtabi klub shifokorlari bilan maslahatlashgach, futbolchining sog‘lig‘ini xavf ostiga qo‘ymaslikka qaror qilgan. Uning 20 sentyabr kuni Udineze jamoasiga qarshi o‘yinda maydonga qaytishi kutilmoqda.
O‘tgan mavsumda Milan hujumchisi barcha musobaqalarda 50 ta o‘yinda maydonga tushib, 12 ta gol urdi va 13 ta golga uzatma berdi. Joriy mavsumda esa Leau bitta kubok o‘yinida maydonga tushib, gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Serie A ning ikki turidan so‘ng Milan jamoasi 3 ochko bilan turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda.

Милан выйдет на поле без Леау для матча с Болоньей
Нападающий команды Милан Рафаэл Леау продолжает восстановление после травмы, полученной в матче Кубка Италии против команды Бари 17 августа. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как стало известно, португальский футболист может не помочь команде Россонери в третьем туре Серии А против Болоньи. По данным Calciomercato, Леау тренируется отдельно от команды по индивидуальной программе.
Тренерский штаб после консультаций с клубными врачами решил не рисковать здоровьем футболиста. Ожидается, что он вернется на поле в матче против Удинезе 20 сентября.
В прошлом сезоне нападающий Милана провел 50 матчей во всех турнирах, забил 12 голов и отдал 13 результативных передач. В текущем сезоне Леау сыграл в одном кубковом матче и сумел забить гол.