Simeone: Atletiko Real va Barselonani ortda qoldiradi
«Atletiko» jamoasining bosh murabbiyi Diego Simeone La Liga turnir jadvalida uchinchi o‘rinda qolishga rozi emas. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Real» va «Barselona» jamoalaridan o‘zib ketishni maqsad qilgan. Simeone shunday dedi: «Biz g‘alaba qozonishimiz kerakligini bilaman va bu fikr menga to‘rt yildan beri aniq.
Agar «Atletiko» o‘sishni va rivojlanishni davom ettirmoqchi bo‘lsa, unda chempionatda g‘alaba qozonishi shart. Biz 1996, 2014 va 2021 yillarda g‘olib bo‘lganmiz.
Endi yana g‘alaba qozonish vaqti keldi. Men hech qachon uchinchi o‘rindan qoniqmayman, chunki bu menga yetarli emas.

Симеоне: Атлетико обойдет Реал и Барселону
Главный тренер команды «Атлетико» Диего Симеоне не согласен оставаться на третьем месте в турнирной таблице Ла Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поставил цель обойти команды «Реал» и «Барселона». Симеоне сказал: «Я знаю, что мы должны побеждать, и эта мысль ясна мне уже четыре года.
Если «Атлетико» хочет расти и развиваться, то обязательно должен выигрывать чемпионат. Мы побеждали в 1996, 2014 и 2021 годах.
Теперь пришло время снова побеждать. Я никогда не удовлетворюсь третьим местом, потому что этого мне недостаточно.
Третье место меня не радует». В текущем сезоне «Атлетико» набрал всего два очка в первых трёх турах Ла Лиги.