Benjamin Pavar Marselga o‘tishidan mamnunligini bildirdi
Fransuz himoyachisi Benjamen Pavar o‘zining «Marsel» klubiga o‘tishi haqidagi taassurotlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi vaqtda barcha fikrlari faqat «Marsel»ga qaratilgan. U ushbu nufuzli klubga qo‘shilganidan faxrlanishini va maydonga chiqishni intiqlik bilan kutayotganini ta’kidladi.
Pavar 29 yoshda bo‘lib, uning huquqlari Milanning «Inter» klubiga tegishli. U 2025/2026 yilgi mavsum oxirigacha ijaraga berilgan va keyinchalik sotib olish huquqi mavjud.
2024/2025 yilgi mavsumda Pavar Italiya Seriya A ligasida 23 o‘yin o‘tkazdi, ammo gol ura olmadi va bitta golga uzatma berdi. Fransiya terma jamoasi safida u jahon chempioni hisoblanadi.
2018 yilda Rossiyada o‘tgan jahon chempionatida uch rangli terma jamoa bilan birga g‘olib chiqqan. Ushbu musobaqaning chorak finalida Argentina jamoasiga qarshi muhim golni kiritgan.
Pavar o‘zining tajribasi va mahorati bilan «Marsel» jamoasiga katta foyda keltirishga tayyor ekanligini namoyish qilmoqda.

Бенджамин Павар выразил удовлетворение переходом в Марсель
Французский защитник Бенжамен Павар поделился своими впечатлениями о переходе в клуб «Марсель». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, сейчас все его мысли сосредоточены только на «Марселе». Он подчеркнул, что гордится присоединением к этому престижному клубу и с нетерпением ждет выхода на поле.
Павару 29 лет, его права принадлежат миланскому клубу «Интер». Он арендован до конца сезона 2025/2026 с возможностью последующего выкупа.
В сезоне 2024/2025 Павар провел 23 матча в итальянской Серии А, но не забил ни одного гола и отдал одну результативную передачу. В составе сборной Франции он является чемпионом мира.
В 2018 году на чемпионате мира в России он стал победителем вместе с трёхцветной сборной. В четвертьфинале этого турнира он забил важный гол в ворота сборной Аргентины.
Павар демонстрирует готовность принести большую пользу команде «Марсель» своим опытом и мастерством.