Mbappe: Men 2025 yilda Oltin to‘pni yuta olmayman
Madridning "Real" jamoasi hujumchisi Kilian Mbappe 2025 yilda "Oltin to‘p" sovrinini kim qo‘lga kiritishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida bu yil o‘zi "Oltin to‘p"ni yutolmasligini ta’kidladi. Mbappe ikki do‘sti, Hakimi va Dembele o‘rtasida tanlov qilish qiyinligini aytdi.
Ularning o‘yini e’tirof etilishi muhim ekanligini ta’kidladi va ulardan biri g‘olib bo‘lsa, juda xursand bo‘lishini bildirdi. Eslatib o‘tish lozimki, o‘tgan mavsumda Hakimi va Dembele o‘ynaydigan "PSJ" jamoasi to‘rtta muhim sovrinlarni qo‘lga kiritdi.
Parijliklar Fransiya Ligasi 1, Kubok, Superkubok va ilk bor Chempionlar Ligasi g‘olibligi kabi yutuqlarga erishdi. "Oltin to‘p" sovrinini topshirish marosimi 2025 yil 22 sentabrda Parijda o‘tkaziladi.
Ushbu taqdirlash tadbiri futbol olamida katta ahamiyatga ega bo‘lib, yillik eng yaxshi futbolchiga beriladigan nufuzli mukofot hisoblanadi.

Mbappe: Я не смогу выиграть Золотой мяч в 2025 году
Нападающий мадридского "Реала" Килиан Мбаппе высказался о том, кто может получить премию "Золотой мяч" в 2025 году. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своих словах он подчеркнул, что в этом году не сможет выиграть "Золотой мяч". Мбаппе отметил, что трудно выбрать между двумя его друзьями — Хакими и Дембеле.
Он подчеркнул важность признания их игры и заявил, что будет очень рад, если один из них станет победителем. Следует напомнить, что в прошлом сезоне команда "ПСЖ", в которой играют Хакими и Дембеле, завоевала четыре важных трофея.
Парижане добились успехов в Лиге 1 Франции, Кубке, Суперкубке и впервые выиграли Лигу чемпионов. Церемония вручения премии "Золотой мяч" состоится 22 сентября 2025 года в Париже.
Это мероприятие имеет большое значение в футбольном мире и считается престижной наградой, присуждаемой лучшему футболисту года.