Mbappe atrofidagilarga ishonchni muhim bildi
Madridning "Real" jamoasi va Fransiya terma jamoasining asosiy hujumchisi Kilian Mbappe o‘z atrofidagilarga ishonch haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U har doim unga aytilayotgan gaplarga e’tibor berishini, lekin qaror qabul qilishda o‘zi mustaqil ekanligini ta’kidladi. Mbappe so‘zlariga ko‘ra, har bir futbolchi o‘z qarorlari uchun javobgar bo‘lishi kerak.
U "L’Equipe" nashriga bergan intervyusida, har doim hushyor bo‘lish zarurligini, ammo ortiqcha shubha va ishonchsizlikka tushmaslik muhimligini aytdi. Joriy mavsumda Kilian Mbappe La Liga doirasida uchta o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi.
Yaqinda u Fransiya terma jamoasi tarixida eng ko‘p gol urgan ikkinchi futbolchi bo‘ldi va 52-golini nishonlab, bu borada Tyerri Anrini ortda qoldirdi. Bu yutuq uning milliy jamoaga qo‘shgan katta hissasini ko‘rsatadi.
Shuningdek, Mbappe o‘zining professional faoliyatida mas’uliyatni o‘z zimmasiga olish va qarorlarni o‘zi qabul qilish muhimligini ta’kidladi. Futbolchi jamoa ichida ishonch va ochiqlikni saqlash tarafdori ekanligini ham bildirgan.

Мбаппе считал важным доверие окружающим
Основной нападающий мадридского «Реала» и сборной Франции Килиан Мбаппе высказался о доверии к окружающим. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что всегда обращает внимание на сказанное ему, но при принятии решений остается самостоятельным. По словам Мбаппе, каждый футболист должен нести ответственность за свои решения.
В интервью изданию «L’Equipe» он сказал, что всегда нужно быть бдительным, но важно не впадать в излишние сомнения и недоверие. В текущем сезоне Килиан Мбаппе провел три матча в Ла Лиге и забил три гола.
Недавно он стал вторым футболистом в истории сборной Франции по количеству забитых голов, отметив свой 52-й гол и обойдя по этому показателю Тьерри Анри. Это достижение демонстрирует его значительный вклад в национальную команду.
Также Мбаппе подчеркнул важность брать на себя ответственность и самостоятельно принимать решения в своей профессиональной карьере. Футболист заявил, что выступает за поддержание доверия и открытости внутри команды.