Mbappe PSJdan qarzdorlik bo‘yicha izoh berdi
Real jamoasining hujumchisi Kilian Mbappe "PSJ" klubidan shartnoma bo‘yicha unga to‘lanishi lozim bo‘lgan 55 million yevro miqdoridagi mablag‘ni olmagani haqidagi ma’lumotlarga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mbappe ta’kidlashicha, u "PSJ"ga qarshi hech qanday norozilik bildirmaydi va faqat o‘ziga to‘lanishi kerak bo‘lgan maoshni olishni xohlaydi. U klubni yaxshi ko‘radi va u yerda do‘stlari borligini aytdi.
Yuridik jarayonlar tufayli "PSJ"ga zarar yetkazmoqchi bo‘lganligi haqida noto‘g‘ri taassurot paydo bo‘lgan, biroq bu faqat o‘z haq-huquqlarini tiklash uchun qilingan harakatdir, dedi Mbappe Madrid Universal nashriga bergan intervyusida. Mbappe 2017 yildan 2024 yilgacha "PSJ" safida o‘ynagan.
U "Real" jamoasiga o‘tishini ma’lum qilgach, klub rahbariyati so‘nggi oylar uchun maoshini to‘lashdan bosh tortdi. Shuningdek, futbolchi mavsum uchun bonuslarni ham olmagan.

Мбаппе дал комментарий по задолженности перед ПСЖ
Нападающий команды Реал Килиан Мбаппе прокомментировал информацию о том, что клуб "ПСЖ" не выплатил ему сумму в 55 миллионов евро, которая должна была быть выплачена по контракту. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Мбаппе подчеркнул, что он не выражает никакого недовольства в адрес "ПСЖ" и просто хочет получить зарплату, которая ему положена. Он заявил, что любит клуб и у него там есть друзья.
Из-за юридических процессов возникло неправильное впечатление, что он хочет нанести ущерб "ПСЖ", однако это лишь действия, направленные на восстановление своих прав, сказал Мбаппе в интервью изданию Madrid Universal. Мбаппе играл за "ПСЖ" с 2017 по 2024 год.
После того как он объявил о переходе в команду "Реал", руководство клуба отказалось выплачивать ему зарплату за последние месяцы. Также футболист не получил бонусы за сезон.